BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministras Pirmininkas dalyvavo daktaro Vinco Kudirkos muziejaus 5 metų minėjime

Data

2003 12 05

Įvertinimas
0
Ministras Pirmininkas Algirdas Brazauskas šiandien lankėsi Kudirkos Naumiestyje, kur dalyvavo daktaro Vinco Kudirkos muziejaus 5 metų minėjime.
A.Brazauskas prisiminė 1993 metus, kai būdamas Prezidentas įmūrijo kapsulę į muziejaus pamatus ir dalyvavo muziejaus atidaryme 1998 metų gruodžio 5 dieną. Penkerių metų minėjime Ministras Pirmininkas akcentavo, kad muziejus kalba ne tik apie Vincą Kudirką, bet ir apie visą šio krašto istoriją, - sudėtingą ir tragišką.
Savo kalboje apie Vincą kudirką Algirdas Brazauskas pastebėjo: “Šiandien sunku paaiškinti, iš kur pas šį žmogų, niūriausiu carinės priespaudos laikotarpiu, gimė mintis - „Lietuva Tėvynė mūsų“. Tuo metu, turbūt, niekas negalėjo pasakyti, kur ji prasideda ir kur baigiasi Lietuva ar nubrėžti bent apytiksliai jos ribas. Jis kalbėjo apie vientisą ir nedalomą Lietuvą. Tai buvo nepaprastai drąsus ir ryžtingas žingsnis, tai buvo išankstinis pasitikėjimas ir paskatinimas Lietuvai, neturinčiai teisės į savo kalbą ir raštą.
Nesu literatūros kritikas, todėl negaliu analizuoti gausaus Vinco Kudirkos palikimo. Pažvelgiau į Jį kaip žmogų – valstybininką, - sakė Lietuvos Premjeras.
Baigdamas kalbą A.Brazauskas sakė: „Šiandien prisimindami ir vertindami Vinco Kudirkos atliktą darbą, mes jaučiame Jam didžiulę pagarbą. Iš viso Jo turtingo palikimo išskirdami „Tautišką giesmę“, Jo - lietuvio, poeto ir kompozitoriaus kūrinį, kuris tapo atkurtosios naujosios Lietuvos valstybės Himnu. Visi iškilmingi mūsų renginiai prasideda ir baigiasi Vinco Kudirkos žodžiais apie vieningą darbą Lietuvos gerovei. Iškentęs visus draudimus šis kūrinys vėl atgijo kaip viena iš mūsų valstybės regalijų. Lietuvos Himnas gyvai sieja Vincą Kudirką su mūsų dabartimi ir ateitimi ir neleidžia užmiršti Jo kilnių nuostatų, Jo pasiryžimo dirbti savo Tėvynei, nelaukiant iš jos atpildo“.

2003-12-05