Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministras Pirmininkas dalyvavo Šiaurės ir Baltijos šalių vyriausybių vadovų susitikime

Data

2006 12 14

Įvertinimas
0
Premjeras Gediminas Kirkilas šiandien Briuselyje kartu su Švedijos, Danijos, Suomijos, Latvijos ir Estijos vyriausybių vadovais dalyvavo Šiaurės ir Baltijos šalių Ministrų Pirmininkų susitikime (NB6).
Pokalbyje aptarta Europos Sąjungos plėtra, teisingumo ir vidaus reikalai (Šengeno plėtra ir migracija) bei ES dalyvavimas misijoje Afganistane.
Visi premjerai pasisakė už tai, kad ES aktyviau prisidėtų prie Afganistano atstatymo, o ne tik prie saugumo užtikrinimo, kam dabar didžiausią dėmesį skiria NATO.
Vyriausybių vadovai taip pat sutarė, kad ES plėtra yra ir bus sėkminga, nes ji išplečia vidaus rinką ir suteikia paskatas narystės siekiančioms šalims reformuotis. G.Kirkilas pasisakė už glaudžią ES plėtros ir Europos naujosios kaimynystės politikos sąsają – Europos Sąjunga ne tik turi likti atvira, bet ir suteikti praktines galimybes rytiniams kaimynams artėti prie ES.
Visi premjerai taip pat sutarė, kad yra geras sprendimas sudaryti sąlygas plėsti Šengeno erdvę 2007 metais. Kalbėdami apie migracijos politiką, vyriausybių vadovai sutarė, kad ES reikia būti aktyvesnei šioje srityje, o migracijos politika turėtų apimti ne tik Afriką, bet ir kitus regionus.
NB6 susitikimo metu Premjeras G.Kirkilas padėkojo už palaikymą, kad Europos lyčių lygybės institutas būtų įsteigtas Vilniuje.
Šiandien vakare Ministras Pirmininkas G.Kirkilas dalyvaus Europos Vadovų Tarybos sesijoje.

2006-12-14