BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministras Pirmininkas: į naujus metus galime žvelgti ramiau ir optimistiškiau

Data

2008 12 29

Įvertinimas
0
„Priėmus Krizės įveikimo planą, į artėjančius metus galime žvelgti ramiai, su didesniu optimizmu. Tegul sunkmetis tik užgrūdina ir sutelkia. Tikiu, kad ekonomines ir finansines problemas ne tik įveiksime, bet įveikę tokius išbandymus tapsime solidaresni ir moraliai tvirtesni“, – šiandien spaudos konferencijoje sakė Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius. Žiniasklaidos atstovams Premjeras pristatė jau nuveiktus ir artimiausius planuojamus darbus.
Ministro Pirmininko teigimu, praėjusių dviejų savaičių ryžtingi Vyriausybės ir Seimo sprendimai ir sutelktas darbas leido Lietuvai išvengti kritimo į gilią ekonomikos ir finansų sistemos krizės duobę bei atkūrė pasitikėjimą Lietuva tarptautinėse finansų rinkose. Todėl Vyriausybė praėjusią savaitę sėkmingai pasiskolino 600 mln. litų, buvusios Vyriausybės paliktoms biudžetinėms skoloms padengti.
Premjero teigimu, naujoji Vyriausybė yra skaidri, sąžininga, profesionali, strategiška ir veikli, per kelias savaites įgyvendinusi tai, ko ankstesnė Vyriausybė neįvykdė per kelis ekonominio klestėjimo metus. A. Kubilius pabrėžė, jog krizės įveikimo planas yra tik būtini trumpalaikiai ir iš dalies priverstiniai darbai, Vyriausybė turi ir konkrečią programą esminėms pertvarkoms. Pasak jo, visos permainos valdžios veikloje remsis Vakarų pasaulyje dar Margaret Thatcher ir Ronald Reagan pagrįsta valdžios pertvarkos filosofija “Pilietis – visų pirma”.
Pabrėždamas solidarumo visuomenėje svarbą Premjeras sakė, jog sunkmečio akivaizdoje negali būti privilegijuotųjų sluoksnių: „Negalime leisti visuomenei susipriešinti. Todėl mokytojai, medikai, žurnalistai, pramogų pasaulio atstovai, žemdirbiai, valdininkai, verslininkai, o ypatingai politikai – visi turi solidariai prisidėti prie šio sunkmečio įveikimo“. A.Kubilius manymu, ateinantys metai visiems turi būti naujai suvoktos solidarios atsakomybės metai.
Ministro Pirmininko įsitikinimu, netiesa, kad didžioji sunkmečio našta palies pačius vargingiausius visuomenės sluoksnius. Priešingai, be krizės įveikimo plano dėl valstybės nemokumo pirmiausia būtų nukentėję socialiai remtini asmenys. Dabar nedaug uždirbantiems padidintas neapmokestinamas pajamų dydis, paliktos vaiko išmokos bei nemokamas vaikų maitinimas mokyklose.
Koalicinė Vyriausybė kviečia visas politines jėgas, ypač opozicines, eiti ne konfrontacijos ir socialinės įtampos didinimo, bet bendrų susitarimų keliu. Šį siūlymą turėtų įtvirtinti jau sausio mėnesį inicijuojamas Nacionalinis susitarimas.
Kalbėdamas apie laukiančius tolesnius darbus, Premjeras sakė: „Lietuva turi ryžtingai persitvarkyti daugelyje sričių, o mūsų Vyriausybė, įtraukdama į sprendimų priėmimą visuomenę, bus telkianti šių pertvarkų lyderė. Mūsų vizija – moderni, dinamiška Lietuva, šalis, nebijanti globalios konkurencijos, bet ir sauganti tautos tapatybę“. Tokia vizija bus įgyvendinama siekiant trijų svarbiausių, Vyriausybės programoje nustatytų prioritetų – efektyvios valdžios, konkurencingos ekonomikos ir stabilios finansinės sistemos bei darnios visuomenės.

2008-12-29