BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministras Pirmininkas pareikalavo įvesti tvarką žuvininkystės sektoriuje

Data

2003 12 16

Įvertinimas
0
Ministras Pirmininkas Algirdas Brazauskas, surengęs pasitarimą žuvininkystės klausimais, konstatavo, kad žuvininkystės sektoriuje klesti netvarka – per ilgai derinamas naujas žuvininkystės įstatymo projektas, nepakankamai aiškios atsakingų institucijų funkcijų, nepatenkinama sugaunamų žuvų kontrolė ir apskaita.
Europos Komisijos ataskaitoje apie Lietuvos pažangą atkreipiamas dėmesys, jog Lietuva neskyrė pakankamai dėmesio žuvų iškrovimų ir žvejybos atviroje jūroje bei Baltijos jūros kontrolei.
Premjeras A.Brazauskas pareiškė, kad pagrindinė problema – žvejybos laivų kontrolė ir neapskaitytos žuvies patekimas į šalies rinką.
Pasitarimo metu buvo konstatuota, kad nėra aišku, kokia licencijų žvejybai išdavimo tvarka, kaip vykdoma sugautų žuvų kontrolė. Šiuo metu leidimus žvejybai Kuršių mariose ir Baltijos jūroje turi per 170 įmonių, o žuvis iškraunama ne vienoje vietoje. Vien Kuršių marių teritorijoje yra per 40 punktų. Pagal ES reikalavimus žuvys iš žvejybos laivų turi būti parduodamos žuvų aukcionuose, tačiau šiandien nėra numatyta nei jo vieta, nei jo veiklos tvarka, nėra projektų, kaip rengiamasi panaudoti ES struktūrinius fondus. Didžioji dalis laivų švartuojasi krantinėse, kurios neįeina į Pasienio kontrolės punkto teritoriją. Nesant aiškiai sugaunamos žuvies kontrolės ir realizavimo tvarkai, Valstybinei mokesčių inspekcijai sunku kontroliuoti mokesčių surinkimą.
Ministras Pirmininkas įpareigojo Aplinkos apsaugos ir Žemės ūkio ministerijas iki sausio 15 d. parengti Vyriausybės nutarimo projektą, kuriame būtų numatytos žinybų funkcijos ir atsakomybė, o taip pat priemonių planas, siekiant įvesti kontrolę žuvininkystės sektoriuje. Taip pat A.Brazauskas pareikalavo, kad dar iki šių metų pabaigos Vyriausybei būtų pateiktas žuvininkystės įstatymo projektas, kuris dar turės būti priimtas Seime. Įstatymas numato Aplinkos apsaugos ir Žemės ūkio ministerijų funkcijų pasiskirstymą, numatoma palikti tik 3 žuvies iškrovimo vietas Klaipėdos uoste, pirminį žuvų supirkimą galės vykdyti tik ŽŪM registruoti supirkėjai.

2003-12-16