Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministras Pirmininkas pareiškė užuojautą dėl Vaclovo Havelo mirties

Data

2011 12 19

Įvertinimas
0

Čekija, Europa ir visas pasaulis neteko Vaclavo Havelo - didžios asmenybės, iškilaus ir nerimaujančio intelektualo, principingo kovotojo su komunizmu, žmogaus teisių gynėjo ir humanizmo idealų tvirtintojo.

V.Havelas – ne vien tik Čekijos simbolis. Jo dramaturgija, jo visa kūryba plačiai skleidžia bendražmogiškąsias vertybes, o aukštais moraliniais principais grįsta politinė veikla ir konkretūs darbai akivaizdžiai liudija, jog meilė ir tiesa išties įveikia neapykantą bei melą...

Šis didžiavyris nuolat skelbė maištą prieš žmogaus orumo žeminimą, teisių ir laisvių pamynimą, kalbėjo savo šaliai ir pasauliui apie pilietiškumo svarbą, demokratijos įtvirtinimą, išpažino amžiną tarnystę savo tautai, vis perspėdamas apie neretai svaiginančią valdžios įtaką.

Esu tikras, kad V.Havelo vardas ilgiems amžiams išliks šviesiosios žmonijos atmintyje. Šis didis žmogus buvo savo šalies patriotas, pasaulio sąžinės budintojas ir Europos civilizacijos puoselėtojas.

Liūdime kartu su čekų tauta, su visais, kam buvo brangios V.Havelo kilnios idėjos ir dori darbai.


Ministras pirmininkas Andrius Kubilius