Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko kancleris: „Galimai nepagrįstai išaugusių sąskaitų už šildymą vilniečiams atvejis bus kruopščiai tiriamas“

Data

2011 12 20

Įvertinimas
0

Šiandien Ministro Pirmininko kancleris Deividas Matulionis sukvietė Energetikos ministerijos, Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos atstovus aptarti Vilniaus mieto gyventojus pasiekusias dideles sąskaitas už šildymą.

D. Matulionio teigimu, didelį nerimą kelia suvartotos šilumos kiekio padidėjimas lapkričio mėnesį, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, nors oro temperatūra buvo labai panaši.

Posėdžio metu atkreiptas dėmesys, kad tokia tendencija pastebima tik Vilniuje – kituose didžiuosiuose šalies miestuose gyventojai gavo mažesnes sąskaitas nei praėjusių metų lapkritį.

Pasak Ministro Pirmininko kanclerio, „Vilniaus energijos“ aiškinimai, neva įmonė nuo lapkričio nebeatsako už namo vidaus šildymo sistemas, yra klaidinantys, kadangi šildymo sistemas toliau privalo prižiūrėti „Vilniaus energija“ arba jos samdyti subrangovai, jei namo gyventojai nepasirinko kitaip. Gyventojai iki 2012 m. liepos 1 d. turi apsispręsti, kam patikėti šilumos sistemų priežiūrą.

Valstybinė energetikos inspekcija šiuo metu atlieka tyrimą dėl didesnio nei įprastai šildymo suvartojimo Vilniuje lapkričio mėnesį ir išvadas žada pateikti kitos savaitės pabaigoje.

Jei pasitvirtintų įtarimai, kad bendrovė „Vilniaus energija“ galėjo piktnaudžiauti ar kitaip klaidinti šilumos vartotojus, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba yra pasirengusi pradėti tyrimą dėl galimai nesąžiningos komercinės veiklos.

„Šis atvejis turi būti kruopščiai ištirtas atsakingų institucijų ir jei bus nustatyta pažeidimų, kaltininkai privalės prisiimti visą atsakomybę. Taip pat turime padaryti viską, kad ateityje panašūs incidentai nesikartotų“, – pabrėžė Ministro Pirmininko kancleris D. Matulionis.