BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Modernizuojamas viešasis administravimas

Data

2007 12 12

Įvertinimas
0
Vyriausybės posėdyje nutarta siūlyti Seimui Asmens tapatybės kortelės įstatymą papildyti nuostatomis, kad asmens tapatybės kortelės kontaktinėje elektroninėje laikmenoje būtų įrašomas nacionalinio sertifikavimo centro sudaromas asmens atpažinimo elektroninėje sistemoje sertifikatas, kuris leistų saugiai identifikuoti ir autentifikuoti pilietį elektroninėje erdvėje. Taip pat į asmens tapatybės kontrolės kontaktinę elektroninę laikmeną piliečio prašymu galėtų būti įrašytas ir kvalifikuotas sertifikatas (saugus elektroninis parašas).
Tai turėtų teigiamos įtakos viešojo administravimo modernizavimui, būtų užtikrintas skirtingų Europos Sąjungos valstybių narių elektroninių asmens identifikavimo kortelių suderinamumas, vartotojai būtų saugiai ir patikimai identifikuojami ir autentifikuojami elektroninėje erdvėje. Padidėtų vartotojų pasitikėjimas informacinėmis ir ryšių technologijomis, vartotojai galėtų efektyviau pasinaudoti nacionalinėmis ir tarpeuropinėmis viešosiomis elektroninėmis paslaugomis.
Atsižvelgiant į tai, kad asmens tapatybės kortelė naudojama kaip kelionės dokumentas vykstant į užsienio valstybes, siūloma Asmens tapatybės kortelės įstatymą taip pat papildyti nuostatomis, kad asmens tapatybės kortelės bekontaktėje elektroninėje laikmenoje būtų fiksuojami piliečio vaizdo atvaizdas ir pirštų atspaudai, taip pat duomenys apie pilietį (vardas, pavardė, lytis, gimimo data, asmens kodas, pilietybė).
Įstatymo projektu taip pat siūloma keisti nuostatą, kad asmens tapatybės kortelėje turi būti piliečio nuotrauka (asmens tapatybės kortelėje lazeriu išgraviruojamas piliečio veido atvaizdas).

2007-12-12