BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Nacionalinės kovos su korupcija programos įgyvendinimas – nustatyti aiškūs skaidrumo principai

Data

2020 11 04

Įvertinimas
0
corruption-960x500.jpg

Viena svarbiausių kovos su korupcija krypčių per ateinančius dvejus metus – antikorupcinės aplinkos stiprinimas savivaldybėse. Tai numatyta Nacionalinės kovos su korupcija 2015-2025 metų programos įgyvendinimo 2020-2022 metų tarpinstituciniame veiklos plane, kurį šiandien patvirtino Vyriausybė. Šį veiklos planą parengė Teisingumo ministerija kartu su Specialiųjų tyrimų tarnyba.

Teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus teigimu, siūlomos priemonės sukuria užkardą  galimam piktnaudžiavimui valstybės tarnyboje ir savivaldoje, įtvirtina aiškius skaidrumo principus. “Kryptinga antikorupcinė veikla padės stiprinti visuomenės nepakantumą kyšininkavimui, neteisėtiems susitarimams ir bendradarbiavimą su teisėsaugos institucijomis, – sako E. Jankevičius. Kitas svarbus žingsnis – užtikrinti sklandų ir veiksmingą šių priemonių įgyvendinimą”.

Šiame priemonių plane atsispindėti bendri institucijų veiksmai, kaip šalinti korupcijos apraiškas, valdyti rizikas ir taikyti atsakomybę už korupcinio pobūdžio teisės pažeidimus.

Plane išskirta per 40 priemonių,  tarp kurių vienos iš svarbiausių – stiprinti antikorupcinę aplinką savivaldoje, sukurti viešojo sektoriaus institucijų pareigūnų, atsakingų už korupcijai atsparios aplinkos kūrimą ir konsultavimą tarnybinės etikos klausimais, tinklą, užtikrinti sąžiningą konkurenciją, skaidrų ir racionalų prekių, darbų ar paslaugų pirkimą vykdant viešuosius pirkimus, sukurti efektyvų teisinį korupcijos privačiame sektoriuje reguliavimo mechanizmą, atverti duomenis apie paramos gavėjų gaunamą paramą, plėtoti antikorupcinį visuomenės švietimą viešajame ir privačiame sektoriuose.

Nacionalinę kovos su korupcija programą rengė Teisingumo ministerija kartu su Specialiųjų tyrimų tarnyba. Programa įgyvendinama pagal tarpinstitucinį veiklos planą, į kurį įtrauktos nacionalinio lygmens priemonės.

Šių metų pradžioje „Transparency International“ paskelbtame Korupcijos suvokimo indekso tyrime Lietuva tarp ES šalių užima 15 vietą iš 28, pirmoje vietoje yra Danija.