BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Naujuoju Bankų įstatymu atsižvelgiama į pokyčius finansų rinkoje

Data

2003 12 10

Įvertinimas
0
Šiandien posėdyje pritarta Lietuvos Banko paruoštam Bankų įstatymo projektui ir su juo susijusių įstatymų pakeitimų projektams, jie bus teikiami Seimui.
Naujasis Bankų įstatymo projektas parengtas atsižvelgiant į pokyčius finansų sektoriuje, suderinant jo nuostatas su neseniai įsigaliojusiu Civiliniu kodeksu bei įtvirtinant visoms Europos Sąjungos valstybių narių bankams taikomus lygiaverčius finansinius reikalavimus.
Numatyta, kad bus dviejų rūšių - komerciniai ir specializuoti bankai, sustiprinama bankų akcininkų atsakomybė, koreguojama licencijų ir leidimų išdavimo užsienio bankams tvarka – ES valstybėje narėje licencijuotam bankui įsigyjant veikiančių bankų įstatinio kapitalo dalį, steigiant atstovybę ar atidarant skyrių Lietuvoje nereikės priežiūros institucijos leidimo (tuo tarpu kitų užsienio šalių bankams toks reikalavimas bus taikomas), padaryti kiti pakeitimai.

2003-12-10