BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pakeistos sutartys leis atsisakyti kasmetinio “Mažeikų naftos” valdymo mokesčio

Data

2003 07 02

Įvertinimas
0
JAV kompanija „Williams“ 1999 m. įsigijo 33 proc. AB „Mažeikių nafta“akcijų, tuomet buvo pasirašytos ir „Mažeikių naftos“ Investicijų bei Valdymo sutartys. Pastaroji bendrovę įpareigojo jos valdytojai – kompanijai „Williams“ – mokėti kasmetinį 15% valdymo mokestį, skaičiuojamą virš faktinių išlaidų.
Dabartinė Vyriausybė niekada nepritarė tokio mokesčio egzistavimui, tačiau galimybė išspręsti šį klausimą atsirado tik 2002 m., kai AB „Mažeikių nafta“ valdymą perėmė Rusijos kompanija „Yukos“.
Metus trukusiose derybose pavyko rasti konstruktyvų sprendimą – Valdymo sutartis netenka galios. Šiam susitarimui šiandien pritarė ir Vyriausybė. Valdymo sutartis nustos galioti tuomet, kai Vyriausybė ir „Yukos“ artimiausiu metu pasirašys atitinkamą dokumentą. Nuo to momento bus panaikintas ir 15% valdymo mokestis, o AB „Mažeikių nafta“ išlaidos valdymui sumažės.
Investicijų sutarties pakeitimas nebeleis "Jukos" valdomai "Mažeikių naftai" vienašališkai nurašyti pinigų iš valstybės ir taip kompensuoti savo nuostolių, jeigu jų patirtų dėl Vyriausybės sprendimų ar veiksmų.

2003 07 02