BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pataisos įstaigoms - daugiau galimybių parduoti savo produkciją

Data

2003 12 17

Įvertinimas
0
Vyriausybė pritarė ir teiks Seimui Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimus, kurie padės realizuoti pataisos namuose dirbančių nuteistųjų pagamintą produkciją.
Teisingumo ministerijos teikto įstatymo projekto tikslas – praplėsti perkančiųjų organizacijų ratą ne mažiau kaip 10 procentų visų asignavimų, numatytų prekėms ir paslaugoms pirkti, skirtų pataisos įstaigų ir valstybės įmonių prie pataisos įstaigų pagamintoms prekės ar teikiamoms paslaugoms pirkti.
Šios nuostatos bus taikomos tik toms įmonėms, kuriose dirba daugiau kaip po 50 procentų nuteistųjų, atliekančių arešto, terminuoto laisvės atėmimo ir laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmes. Taip pat ir įmonėms, kuriose dirba daugiau kaip 50 procentų invalidų ir kurių veiklos nėra įtrauktos į neremtinų veiklos rūšių sąrašą.. Dar viena kategorija įmonių, iš kurių bus perkamos prekės ar paslaugos - tai įmonės prie sveikatos priežiūros įstaigų, kuriose darbo terapijos pagrindais dirba ne mažiau kaip 50 procentų pacientų.
Projekte numatyta, kad nurodytos įstaigos ir įmonės turės parenti gaminamų prekių ir teikiamų paslaugų sąrašus, kurie bus skelbiami „Valstybės žinių“ priede „Informaciniai pranešimai“.
Taip pat numatoma siekti įdarbinti daugiau nuteistųjų, atliekančių arešto, terminuoto laisvės atėmimo ir laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmes. Turėtų būti sudaromos palankesnės sąlygos invalidų bei pacientų, dirbančių darbo terapijos pagrindais įmonėse prie sveikatos priežiūros įstaigų, užimtumui didinti.
Tai daroma siekiant ugdyti nuteistųjų darbo įgūdžius, parengti juos grįžimui į visuomenę. Todėl būtina sudaryti sąlygas jų įdarbinimui, numatyti galimybes suteikti jiems specialybę, kad nuteistieji galėtų dirbti visuomenei naudingą darbą.
Šiuo metu įmonėse prie pataisos įstaigų ir pataisos įstaigų gamybos baruose dirba apie penktadalis visų nuteistųjų, atliekančių bausmę laisvės atėmimo vietose. Pažymėtina, kad darbų įvairovė leidžia nuteistiesiems padidinti specialybės pasirinkimo galimybes, sudaro prielaidas masinei bedarbystei išvengti.

2003-12-17