BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Patvirtinta Specialioji Kaliningrado tranzito 2003-2004 metų programa

Data

2003 04 11

Įvertinimas
0

Šiandien Ministrų kabineto posėdyje patvirtinta Specialioji Kaliningrado tranzito 2003-2004 metų (iki narystės Europos Sąjungoje) programa.

       Pagrindinis Rusijos Federacijos piliečių tranzito traukiniais per Lietuvos Respublikos teritoriją tikslas, įgyvendinant ES acquis reikalavimus ir atsižvelgiant į ES ir Rusijos Federacijos 2002 m. lapkričio 11 d. Bendrąjį pareiškimą dėl tranzito tarp Kaliningrado regiono ir likusios Rusijos Federacijos dalies bei vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Europos Komisijos 2003 m. vasario 28 d. pasirašytu memorandumu dėl Specialiosios Kaliningrado tranzito programos finansavimo, - yra užtikrinti supaprastintą Rusijos Federacijos piliečių tranzitą į Kaliningrado sritį ir atgal, kuris atitiktų Šengeno susitarimo nuostatas ir nepažeistų Lietuvos suverenios teisės kontroliuoti užsieniečių migraciją per Lietuvos Respublikos teritoriją.

Atsižvelgiant į tai, kad Bendrajame pareiškime ES įsipareigojo atlyginti visas papildomas Lietuvos Respublikos išlaidas, susijusias su Supaprastinto tranzito geležinkeliu dokumento (FRTD) įvedimu ir pagal finansinį įsipareigojimą ES 2003 metams ir iki 2004 m. gegužės 1 d. (narystės ES) Kaliningrado tranzito programai finansuoti skiria 41 mln. 434 tūkst. litų.

Patvirtintoje programoje numatyta, kad sprendimą dėl FRTD išdavimo priims Lietuvos konsuliniai pareigūnai, dokumentai bus spausdinami Lietuvos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose, esančiose Rusijos Federacijoje, o traukiniuose keleiviams juos išdalins Lietuvos Respublikos pareigūnai – diplomatai ir vyresnieji specialieji kurjeriai bei specialieji kurjeriai.

Asmenys už vykimo tranzitu tvarkos pažeidimus bus sulaikomi, o vėliau grąžinami į kaimyninę valstybę. Įgyvendinant šią programą, policijos įstaigos turės būti pasiruošusios 24 val. per parą reaguoti į incidentus, susijusius su tranzitinio traukinio vykimu per Lietuvos teritoriją.

 

2003 04 11