BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Plečiamos atsakomybės už intelektualinės nuosavybės teisių pažeidimus ribos

Data

2006 12 27

Įvertinimas
0
Šiandien Vyriausybės posėdyje pritarta Administracinių teisės kodekso straipsnių paketo pakeitimo bei papildymo įstatymo projektui, kuris teikiamas svarstyti Seime.

Iki šiol už prekių, neteisėtai pažymėtų svetimu prekių ženklu, naudojimą, laikymą, gabenimą, importavimą ar eksportavimą siekiant turtinės naudos nenumatyta nei administracinė, nei baudžiamoji atsakomybė. Priėmus minėto įstatymo pakeitimus bei papildymus už prekių, neteisėtai pažymėtų svetimu prekių ženklu, naudojimą, laikymą, gabenimą, importavimą ar eksportavimą siekiant turtinės naudos arba už prekių, neteisėtai pagamintų panaudojant svetimą dizainą ar išradimo patentą, gabenimą siekiant turtinės naudos pagal Administracinį teisės kodeksą bus baudžiama nuo 1000 iki 3000 litų piniginėmis baudomis bei bus konfiskuojamos minėtos prekės bei jų gamybos priemonės ar įranga.

Priėmus anksčiau minėto kodekso pakeitimus už važiavimą be leidimo kelių transporto priemonėmis viršijant leidžiamą ašies apkrovą ir leidžiamą bendrą svorį, taip pat važiavimą be leidimo kelių transporto priemonėmis, kurių matmenys su kroviniu ar be jo viršija leidžiamus teisės pažeidimo protokolus galės surašinėti ir muitinės pareigūnai.

Be to, priėmus Administracinių teisės kodekso pakeitimo ir papildymo įstatymo projektą, būtų numatyta administracinė teisės pažeidimų atsakomybė už medienos importą be šalies partnerės išduotos FLEGT licencijos. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad baudos dydis priklausys nuo gabenamų prekių vertės ir nuo to, ar asmuo jau buvo baustas administracine nuobauda už analogiškus pažeidimus.

2006-12-27