BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Po Vyriausybės pasitarimo priimti sprendimai dėl situacijos susijusios su koronavirusu (pridedamas protokolas)

Data

2020 03 14

Įvertinimas
24
IMG_1284.jpg

Šiandien Vyriausybės pasitarime priimti svarbūs sprendimai (su patvirtintu protokolu galite susipažinti paspaudę šią nuorodą):

  RENGINIAI    

Dėl renginių draudimo nuo 2020 m. kovo 13 d. iki kovo 27 d.:

 • Nuo 2020 m. kovo 13 d. 7.00 val. uždrausta visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje visus tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse organizuojamus sporto, kultūros, laisvalaikio, pramogų bei kitus renginius.
 • Atvirose erdvėse galima organizuoti tik tokius renginius, kuriuose dalyvauja ne daugiau kaip 100 asmenų. Tokiuose renginiuose būtina užtikrinti ypatingas apsaugos sąlygas: atstumas tarp dalyvių – ne mažesnis kaip 1 metras, renginys skirtas ne rizikos grupės (vyresnio amžiaus ar segantiems lėtinėmis ligomis) žmonėms, užtikrinta rankų dezinfekcijos ir rankų higienos galimybė.
 • Profesionalūs sporto renginiai gali būti organizuojami tik be žiūrovų.
 
KULTŪROS, LAISVALAIKIO, SPORTO ĮSTAIGOS

Dėl kultūros, laisvalaikio, sporto įstaigų veiklos ribojimo nuo 2020 m. kovo 13 d. iki kovo 27 d.:

 • Draudžiamas kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas ir fizinis lankytojų aptarnavimas.  Išsamiau skaitykite paspaudę
  šią nuorodą.
 • Draudžiama veikla vaikų, žmonių su negalia ir pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centruose.
UGDYMO ĮSTAIGOS

Dėl ugdymo proceso stabdymo:

 • Nuo 2020 m. kovo 13 d. rekomenduojama, o nuo kovo 16 d. iki kovo
 • 27 d. privaloma stabdyti ugdymo ir vaikų priežiūros procesą bei švietimo veiklą visose švietimo įstaigose, dienos ir užimtumo centruose, rekomenduojant pasinaudoti mokinių atostogomis ir pasiruošiant taikyti ugdymo procesą nuotoliniu būdu.
 • Savivaldybės privalo užtikrinti vaikų priežiūrą išimtiniais atvejais įstaigose, jeigu to neįmanoma įgyvendinti namuose.
 • Rekomenduojama darbdaviams užtikrinti galimybes tėvams, auginantiems vaikus, dirbti nuotoliniu būdu. Jeigu tokios galimybės nėra, nedarbingumo pažymėjimai išduodami tokia pat tvarka, kaip įtariant kontaktą su infekuotu asmeniu. Sudaryti galimybę tėvams kreiptis dėl ligos išmokos, o pakeitus teisės aktus gauti dalinio darbo išmoką. 

Išsamiau skaitykite paspaudę šią nuorodą.

KELIONĖS
 • Nuo 2020 m. kovo 13 d. bet kokios kelionės į ypatingos rizikos šalis, patvirtintas valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu: Italija, Prancūzija, Vokietija, Ispanija, Kinija, Honkongas, Iranas, Pietų Korėja, Singapūras, Japonija, turi būti nutrauktos.
 • Visiems Lietuvos Respublikos piliečiams primigtinai rekomenduojama nutraukti ir atidėti visas keliones iki 2020 m. balandžio 14 d. nevykti į visas užsienio valstybes.
SKRYDŽIŲ RIBOJIMAI
 • Nuo 2020 m. kovo 13 d. draudžiami skrydžiai keleiviams vežti iš Lietuvos į Italiją, o nuo 2020 m. kovo 16 d. – ir iš Italijos į Lietuvą.
 • Nuo 2020 m. kovo 13 d. draudžiamas tarptautinis keleivių vežimas keleivinėmis kelių transporto priemonėmis, kai keleiviai vežami iš Lietuvos į Italiją reguliarias, specialiais ir užsakomaisiais (vienkartiniais) reisais.
ATVYKSTANTYS ASMENYS IR PRIVALOMA IZOLIACIJA

Dėl atvykstančių asmenų sustiprintos kontrolės ir privalomos izoliacijos:

 • Visi atvykstantieji oro uostuose privalo registruotis ir tikrintis sveikatą.
 • Asmenims, parvykusiems iš ypatingos rizikos šalių, patvirtintų valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu: Italija, Prancūzija, Vokietija, Ispanija, Kinija, Honkongas, Iranas, Korėja, Singapūras, Japonija, privaloma 14 d. izoliacija.