Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premijomis įvertinti reikšmingų laimėjimų pasiekę šalies sportininkai

Data

2011 12 21

Įvertinimas
0

Vyriausybė skyrė pinigines premijas Lietuvos sportininkams, pasiekusiems reikšmingų laimėjimų 2011 m. vykusiuose pasaulio, Europos čempionatuose ir varžybose. Premijos skirtos Lietuvos studentų dviračių sporto rinktinei, akrobatinio skraidymo lakūnui Jurgiui Kairiui, stalo teniso sportininkei Rūtai Paškauskienei ir Klaipėdos universiteto Lotynų Amerikos sportinių šokių ansambliui „Žuvėdra“.

Už 2011 metų Europos stalo teniso čempionate Lenkijoje iškovotą pirmąją vietą moterų dvejetų varžybose R. Paškauskienei, pagal galiojančią tvarką, numatyta 2 tūkst. litų premija. Tačiau atsižvelgus į daugkartinius šios sportininkės pasiekimus – 7 kartus laimėtą Europos bronzos medalį, 2 kartus laimėtą sidabro medalį ir net 7 pergales Europos čempionate – jai skirta 15 tūkst. litų premija.

Lietuvos akrobatinio skraidymo meistrui Jurgiui Kairiui, iškovojusiam trečiąją vietą 2011 metų pasaulio akrobatinio skraidymo čempionate Italijoje, skirta 15 tūkst. litų premija. J. Kairys keletą kartų yra tapęs pasaulio Grand Prix taurės nugalėtoju, 2009 metų pasaulio akrobatinio skraidymo čempionate iškovojo antrąją vietą. Pagal 2007-aisiais J. Kairio sukurtas taisykles yra rengiamos pasaulio elito akrobatinio skraidymo varžybos.

Lietuvos studentų dviračių sporto rinktinė 33 750 litų dydžio premija buvo įvertinta už laimėjimus 26 ojoje pasaulio studentų vasaros universiadoje, vykusioje 2011 m. rugpjūčio 12–23 d. Kinijoje. Dviratininkė Vilija Sereikaitė 3 km persekiojimo lenktynėse treke iškovojo pirmąją vietą ir 3 kartus pagerino universiados rekordą, dviratininkės Aleksandra Sošenko, Eglė Zablockytė ir Aušrinė Trebaitė pirmąją vietą iškovojo komandinėse 30 km lenktynėse plente.

2011 metų Lotynų Amerikos sportinių šokių ansamblių pasaulio čempione tapusiai Klaipėdos universiteto ansamblio „Žuvėdra“ I-ąjai komandai Vyriausybė skyrė 50 tūkst. litų. Kadangi Lotynų Amerikos sportiniai šokiai yra neolimpinė sporto šaka, pagal galiojantį nutarimą, norint komandai už iškovotą laimėjimą skirti premiją, čempionate turėjo dalyvauti ne mažiau kaip 32 varžovai iš ne mažiau kaip 16 šalių – Vilniuje vykusiame čempionate dalyvavo 17 ansamblių iš 10 šalių. Tačiau mūsų šalies vardą garsinančios, jau 7 kartus pasaulio ir 7 kartus Europos čempionės „Žuvėdros“ laimėjimą Vyriausybė taip pat įvertino kaip ypač reikšmingą Lietuvai.