Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras A. Butkevičius: Ministro Pirmininko tarnybą reorganizavus į Vyriausybės
kanceliariją būtų optimizuotos jos funkcijos

Data

2012 12 28

Įvertinimas
0

Šiandien posėdyje ministrų kabinetas pritarė Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus teiktam Vyriausybės nutarimui dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės įstatymo pakeitimo. Šiuo nutarimu siūloma Ministro Pirmininko tarnybą pervadinti Vyriausybės kanceliarija ir tokiu būdu optimizuoti jos funkcijas bei veiklą.

Seimui pritarus šiam nutarimui Ministro Pirmininko tarnyba būtų vadinama Vyriausybės kanceliarija, o jai vadovautų Vyriausybės kancleris.

Kaip vieną svarbiausių pokyčių priėmus šį įstatymą premjeras Algirdas Butkevičius įvardija nuostatą, kuria Vyriausybės kanceliarijai bus sugrąžintas Vyriausybei pateiktų teisės aktų projektų vertinimas.

„2009-aisiais Vyriausybei teikiamų teisės aktų projektų vertinimą patikėjus tik ministerijoms ir teisingumo ministerijai suprastėjo jų kokybė. Kokybės klausimą ne kartą pabrėžė ir Prezidentė, ir Seimas. Todėl būtina atkurti Vyriausybės kanceliarijos Teisės departamentą, kuris vertintų teikiamų teisės aktų projektus“, – sako Ministras Pirmininkas A. Butkevičius.

Premjero teigimu, taip pat reikšmingas yra pakeitimas, kuriuo siūloma atsisakyti reikalavimo Seimui pritarus Vyriausybės programai per 3 mėnesius patvirtinti jos įgyvendinimo etapus. Vietoje to siūloma tvirtinti prioritetines priemones.

„Ankstesnės Vyriausybės patirtis rodo, jog dėl pernelyg didelio detalių ir itin smulkių priemonių kiekio Vyriausybei labai dažnai tekdavo jas keisti, pildyti. Mes manome, jog efektyviau būtų tvirtinti esmines priemones, kurios galėtų būti peržiūrimos ir atitinkamai tikslinamos tvirtinant kasmetinius Vyriausybės veiklos prioritetus“, – teigia Vyriausybės vadovas.

Seimui pritarus Vyriausybės nutarimui įsigaliotų ir nauja tvarka, pagal kurią Vyriausybės kanceliarijos departamentų direktoriai būtų ne politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojai, bet karjeros valstybės tarnautojai. Pasak Ministro Pirmininko, tokia nuostata motyvuotų darbuotojus siekti karjeros valstybės tarnyboje.