BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras A. Butkevičius sveikina Lietuvą žengus dar vieną žingsnį narystės EBPO link

Data

2016 12 08

Įvertinimas
0
OECD.jpg

Gruodžio 7 dieną vykusiame Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) darbo grupės dėl papirkimo sudarant tarptautinius verslo sandorius posėdyje Lietuva buvo pakviesta tapti visateise šios darbo grupės nare. Tai suteikia pagrindą Lietuvai ratifikuoti EBPO Konvenciją dėl kovos su užsienio pareigūnų papirkimu sudarant tarptautinius verslo sandorius, be kurios ratifikavimo Lietuva negalėtų tapti pilnateise EBPO nare.

„Sveikinu Lietuvos pažangą siekiant narystės vienoje įtakingiausių organizacijų pasaulyje. Narystė EBPO – tai vienas iš Lietuvos užsienio ir ekonomikos politikos prioritetų, o sėkmingai vykstančios derybos yra itin svarbus mūsų šalies pastangų įvertinimas, demonstruojantis, kad Lietuva tarptautinėje erdvėje yra matoma kaip patikima, ekonomiškai išsivysčiusi ir stabili šalis“, – sako laikinasis Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. 

Premjeras pabrėžia, kad iš naujosios Vyriausybės tikisi tolesnio aktyvaus dialogo su EBPO, kuris leistų Lietuvai jau 2018 m. tapti visateise organizacijos nare. 2015 m. balandžio mėn. Lietuva buvo pakviesta pradėti derybas dėl narystės EBPO.

EBPO – tai organizacija, dažniausiai apibūdinama kaip „sėkmingų“ valstybių klubas. Tai ekspertų forumas, kuriame valstybės formuoja bei plėtoja naujas ekonominės bei socialinės politikos gaires, kurios vėliau perkeliamos į praktinį valstybių gyvenimą.

Šiuo metu EBPO priklauso 35 valstybės, o dėl narystės organizacijoje, be Lietuvos, dar derasi Kolumbija ir Kosta Rika.

Dar 2000 metų Vyriausybės programoje buvo įtvirtintas šalies siekis tapti EPBO nare, o oficialų prašymą stoti į organizaciją Lietuva įteikė 2002 metais. Šešioliktoji Vyriausybė ėmėsi aktyvios veiklos, siekdama įgyvendinti šį užsienio ir ekonominės politikos prioritetą – sustiprino pasirengimą narystei, skyrė tam daugiau lėšų, pradėjo intensyvų diplomatinį darbą.