Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras A.Kubilius dalyvavo Vilniaus žydų bibliotekos atidaryme

Data

2011 12 16

Įvertinimas
0

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius šiandien dalyvavo Vilniaus žydų bibliotekos atidaryme. „Nežinoti, koks Vilnius buvo XIX-XX amžiuje, iki Holokausto, tai nežinoti koks Vilnius yra iš tikrųjų. Šita biblioteka reiškia didelį džiaugsmą, tragediją ir įvairovę. Susigrąžinam savo didelį turtą“, - sveikindamas susirinkusius į viešosios bibliotekos atidarymo iškilmes sakė Vyriausybės vadovas A. Kubilius.

Biblioteka kaups žydų kultūros, istorijos, mokslo bei meno literatūros ir dokumentų fondą, ji taip pat taps vieša erdve kultūrinės įvairovės bei kultūrinio dialogo skatinimo iniciatyvoms įgyvendinti. Bibliotekoje planuojama rengti parodas, kūrinių pristatymus, susitikimus, edukacinius ir kultūrinius renginius. Ypatingas dėmesys bus skiriamas naujai žydų literatūrai, turinčiai sąsajų su litvakų kultūra ir tradicija.

Bibliotekai pradžią davė knygų kolekcininko Wymano Brento iniciatyva Lietuvai padovanota apie 5 tūkstančių knygų kolekcija. Žydų viešosios bibliotekos Vilniuje istorinės tradicijos siekia XIX a. pabaigą, kai žydų tautybės mecenatas Matas Strašūnas testamentu padovanojo visą savo asmeninę biblioteką pirmajai žydų bendruomenės viešajai bibliotekai įkurti.

Vilniaus žydų viešoji biblioteka, įsikūrusi Gedimino prospekte, įsteigta kaip Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekos struktūrinis padalinys. Vilniaus žydų bibliotekos įkūrimo projektas įtrauktas į Holokausto aukomis tapusių Lietuvos gyventojų atminimo metų minėjimo priemonių planą.