Premjeras atidarė vienintelį Rytų Europoje mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centrą

Data

2012 09 07

Įvertinimas
0

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius šiandien dalyvavo bendrovės „Biotechpharma“ mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centro atidarymo ceremonijoje.

„Bendrovė „Biotechpharma“ idealiai atitinka Vyriausybės strategiją Lietuvoje vystyti žinių ekonomiką. Ne kartą deklaravome, kad Lietuva turi potencialo tapti Šiaurės ir Baltijos regionų aukštųjų technologijų centru. Ypač sėkminga šios bendrovės veikla yra dar vienas tvirtas žingsnis link šio tikslo. Džiaugiuosi, kad į tokių modernių mokslinių centrų atidarymus tenka važiuoti vis dažniau“, – atidarydamas „Biotechpharma“ mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centrą sakė premjeras.

Tai yra pirmas tokio pobūdžio centras ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Rytų Europoje. Jame jau pradėtos teikti visos biotechnologinės farmacijos paslaugos – nuo užsakomųjų mokslinių ekspertizių iki bandomųjų preparatų gamybos ikiklinikiniams ir klinikiniams tyrimams.

Į integruotame mokslo, studijų ir verslo slėnyje „Santara“ įsikūrusį mokslinį – gamybinį centrą iš viso investuota 56 mln. litų, iš jų apie 38 mln. – Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama. Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centras kartu su gamybine baze pastatyti ir įrengti vos per 14 mėnesių. Planuojama, kad investicijos atsipirks per 6 metus.