BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras: be sąžiningo ir socialiai atsakingo verslo valstybė negali funkcionuoti

Data

2017 04 04

Įvertinimas
0
IMG_5408.jpg

Šiandien Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis kartu su Vyriausybės kanclere Milda Dargužaite dalyvavo Vokietijos, Prancūzijos, Skandinavijos ir Britų prekybos rūmų atstovų konferencijoje, kurioje pristatė svarbiausius Vyriausybės planus bei atsakė į verslo atstovų klausimus.

„Norėčiau, kad Lietuvoje tarp Vyriausybės, verslo ir  investuotojų santykiai būtų tokie pat šilti, kaip jie yra šios konferencijos pradžioje. Suprantame, kad norint tą pasiekti, Vyriausybė turi reaguoti į verslo lūkesčius. Džiaugiuosi, kad per tris mėnesius nuo darbo pradžios ši Vyriausybė sudarė galimybes bendrauti su įvairiausiais šalies ir užsienio verslo subjektais. O tai, kad verslas žino apie Vyriausybės prioritetus, reiškia, jog mes vienas kitą girdime“, – pažymėjo premjeras.

Ministras Pirmininkas akcentavo, kad Vyriausybės iškelti tikslai yra nelengvas iššūkis, tačiau šiandien kito pasirinkimo nėra. Pasak premjero, juos būtina įgyvendinti siekiant išvengti neigiamų pasekmių, tarp kurių – mažėjantis gyventojų skaičius Lietuvoje.

Susirinkusiesiems Vyriausybės vadovas akcentavo šalies siekį tapti konkurencingiausia valstybe regione, Trišalėje taryboje suderėtus esminius darbo santykių liberalizavimo klausimus, kurie įtvirtinti jau šių metų liepos 1 d. įsigaliosiančiame Darbo kodekse. Premjeras taip pat pabrėžė viešojo sektoriaus efektyvinimą, galimybes išvykusius Lietuvos talentus sugrąžinti į tėvynę. Aptartas ir mokesčių sistemos tobulinimas, kurio tikslas yra ne tik mažinti mokestinę naštą mažai uždirbantiems žmonėms, bet ir finansinėmis priemonėmis skatinti investicijas bei inovacijas šalyje.

„Esminė žinia ta, kad Vyriausybė yra geranoriškai nusiteikusi verslo atžvilgiu. Mes norime priimti sprendimus, skatinančius palankią verslo aplinką šalyje. Taip pat turime sudaryti tokias sąlygas, kad žmonės universitetuose, profesinėse mokyklose įgytų kvalifikaciją, leidžiančią jiems įsitvirtinti darbo rinkoje. Be to, sieksime išnaikinti arba bent jau sumažinti ekonominį šešėlį. Be sąžiningo, socialiai atsakingo verslo negalime efektyviai funkcionuoti kaip valstybė. Kalbant apie dideles gamybines investicijas esame pasirengę kalbėtis ir individualiai. Svarbu, kad siektinas tikslas tarnautų valstybės labui“, – aptardamas Vyriausybės planus sakė Ministras Pirmininkas S. Skvernelis.

Renginio metu į užsienio kompanijų atstovų klausimus atsakė ir Vyriausybės kanclerė Milda Dargužaitė. Ji aptarė bendradarbiavimą su Viešųjų pirkimų tarnyba sprendžiant korupcijos įstaigose klausimus, valstybės būtinybę tapti patrauklia šalimi siekiant pritraukti investicijas, konkrečių investicijų krypčių nustatymą, tinkamą Europos Sąjungos ir valstybės biudžeto lėšų naudojimą.  Kalbėdama apie emigraciją, kanclerė pažymėjo, kad mūsų šalyje reikia kurti daugiau gerai apmokamų darbo vietų, taip pat didinti pačios visuomenės teigiamą psichologinę atmosferą.  

Dėkodamas už Vyriausybės atstovų dalyvavimą, konferenciją moderavęs Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų valdybos narys - vykdantysis direktorius Florianas Schröderis teigė suprantąs, kad nėra lengva greitai pakeisti situaciją šalyje. Tačiau jis tiki Vyriausybės išsikeltais tikslais ir, kaip sakė, Lietuvoje jaučiamas naujas proveržio dvelksmas.

Vokietijos, Prancūzijos, Skandinavijos ir Britų prekybos rūmai Lietuvoje vienija 650 įmonių.