BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras dalyvavo autizmo problemoms skirtoje konferencijoje

Data

2019 04 01

Įvertinimas
0
_MG_7836 (002).jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis dalyvavo  konferencijoje  „Autizmas Lietuvoje: iššūkiai ir sprendimai“, kuri vyko Seime.

Konferencijos siekis - geriau suprasti autizmu sergančiųjų žmonių gyvenimo būdą, suvokti medicinos ir visuomenės galimybes,  padėti jiems gyventi kuo saugesnį ir pilnavertiškesnį gyvenimą.

Autizmas - sutrikimas visam gyvenimui, net ir pati geriausia terapija tik sumažina pasekmes ir pagerina socialinius įgūdžius, deja sutrikimą turinčių žmonių skaičius didėja kiekvienais metais.  Nuo 2011 metų tokių asmenų skaičius išaugo daugiau negu dvigubai.

Jau 2017 m.  vykusios konferencijos metu tėvų organizacijos suformulavo rezoliuciją su reikalavimais gerinti ankstyvąją diagnostiką, didinti ankstyvosios vaikų reabilitacijos apimtis ir prieinamumą. Pabrėžta, jog būtina
taikyti modernius pagalbos ir šių vaikų ugdymo metodus, ypač taikomąją elgesio terapiją, sudaryti sąlygas įtraukti šiuos vaikus į bendrojo lavinimo sistemą. Taip pat buvo pasiūlyta priimti tarpinstitucinį veiksmų planą.

„Vyriausybė skiria didelį dėmesį šiai jautriai problemai spręsti. Skirtas finansavimas ir 2020 metais bus pastatytas naujas Vaikų raidos pastatas Santaros klinikų miestelyje. Padidintas Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis apmokamų lovadienių dienos stacionare skaičius,  padidintos esamos vaikų ankstyvosios reabilitacijos paslaugų bazinės kainos. Atsakingos ministerijos parengė ir patvirtino  „Pagalbos vaikams, kuriems diagnozuotas autizmas, ar kitas raidos sutrikimas, 2019−2020 metų veiksmų planą“. Ta kryptimi dirbsime ir toliau“,- sakė premjeras.

Labai, svarbu, kad  šeimos gydytojas bus finansiškai suinteresuotas patikrinti vaiko raidą -  už tai gaus atlygį. Dera adaptuoti ankstyvos autizmo diagnostikos testus bei užtikrinti jų taikymą asmens sveikatos priežiūros įstaigose.

 Numatoma stiprinti vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos kokybę, gerinti socialinių paslaugų prieinamumą vaikams, kuriems diagnozuotas autizmas ar kitas raidos sutrikimas ir jų šeimos nariams, rengiamos kitos priemonės.