BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras dalyvavo Šengeno erdvės plėtros iškilmėse

Data

2007 12 21

Įvertinimas
0
Ministras Pirmininkas G. Kirkilas Taline kartu su Estijos, Latvijos, Suomijos ir Portugalijos Vyriausybių vadovais bei Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuel Barroso dalyvavo Šengeno erdvės plėtros iškilmėse.
Lietuva kaip ir Latvija, Čekija, Estija, Lenkija, Malta, Slovakija, Vengrija ir Slovėnija šiandien prisijungė prie Šengeno erdvės.
Šiam prisijungimui Lietuva rengėsi kelerius metus. Buvo sustiprinta Lietuvos sienų su Baltarusija ir Kaliningrado sritimi apsauga, nes po zonos plėtros jos tapo išorinėmis Šengeno erdvės sienomis, mokomi pareigūnai bei įsigyjama reikalinga įranga.
Nuo šiandienos panaikinama asmenų kontrolė prie Europos Sąjungos vidaus sausumos ir jūrų uostų sienų, o nuo 2008 m. kovo 30 d. numatomas ir oro sienų kontrolės panaikinimas.
„Įstojimas į Šengeno erdvę yra naudingas Lietuvos žmonėms. Sumažės kliūčių keliauti, vystyti verslą. Valstybių sienos Europoje žmones jungs, o ne skirs. Lietuva vis labiau įsitvirtina Europoje ir tai yra palanku jos, kaip patikimos partnerės, įvaizdžiui", - taip Ministras Pirmininkas G.Kirkilas įvertino Lietuvos prisijungimą prie Šengeno.
Šengeno erdvė – tai prie Šengeno konvencijos prisijungusių valstybių teritorija, kurioje panaikinta valstybių narių vidaus sienų kontrolė, užtikrinamas laisvas asmenų judėjimas ir taikomi vieningi reikalavimai išorinių sienų apsaugai ir kontrolei.
Šengeno erdvės valstybių narių piliečiai gali vykti į kitas valstybes nares be vizų ir patikrinimo procedūrų, be to, kertant Šengeno valstybių narių sienas nereikia pateikti kontrolei paso. Krovinių vežėjams Šengeno erdvės plėtra taip pat užtikrina daug greitesnį sienos kirtimą, nes nereikia užtrukti pasienio eilėse.
Premjero nuomone, narystė Šengeno erdvėje suteiks Lietuvai patrauklumo investuotojų akyse, savo ruožtu sumažės barjerų ir mūsų šalies verslininkams. G.Kirkilo įsitikinimu tai, kad Šengeno erdvės plėtra nebuvo atidėta ir įvyko 2007 metų pabaigoje, – didelis Lietuvos nuopelnas. Pasak Ministro Pirmininko, tam pasitarnavo ir ES pirmininkavusios Portugalijos geranoriškas nusiteikimas.
Šengeno susitarimą 1985 m. pasirašė Belgija, Vokietija, Prancūzija, Liuksemburgas ir Nyderlandai. Iki šiandieninės Šengeno plėtros šią erdvę sudarė 13 Europos Sąjungos valstybių narių bei 3 asocijuotos narės, nepriklausančios Europos Sąjungai (Islandija, Norvegija ir Šveicarija). Nuo gruodžio 21 d. Šengeno erdvei priklauso 25 valstybės.
Šengeno pavadinimas kilęs nuo Liuksemburgo miesto, kuriame buvo pasirašytas šis dokumentas, pavadinimo.

2007-12-21