BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras: dėl „šešėlio“ prarandame viešąsias paslaugas

Data

2017 05 15

Įvertinimas
0

Šiandien Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis Vinco Kudirkos aikštėje Vilniuje dalyvavo kasmetinėje pilietinėje akcijoje „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“. Premjeras gyventojus ragina atkreipti dėmesį į šešėlinės ekonomikos žalą visuomenei ir kiekvienam iš mūsų.

„Žmonėms gali atrodyti, kad jie nieko blogo nedaro, tiesiog apsaugo arba gausina savo piniginę. Tačiau pasekmės yra tos, kad mes prarandame galimybę teikti geresnes medicinos paslaugas, pastatyti naujus darželius, renovuoti mokyklas, galiausiai sukurti ir tam tikras darbo vietas. Manau, kad žmonių švietimas yra labai svarbu, tačiau tai ne vienintelė priemonė“, – pažymėjo Ministras Pirmininkas S. Skvernelis.

Vyriausybės programoje yra numatytos konkrečios priemonės, kurios skatins savanorišką mokesčių mokėjimą ir gerins jų surinkimą, taip pat tobulins mokesčių sistemą ekonomikos augimui palankia kryptimi.
Pavyzdžiui, moksleiviai ir jaunimas bus įtraukiami į sąmoningumo ugdymą, kuris akcentuos mokesčių panaudojimo naudą visuomenei. Šiais metais pradedamos formuoti preliminarios avansinio pelno mokesčio ir PVM deklaracijos, sudarančios sąlygas paprasčiau apskaičiuoti, deklaruoti ir sumokėti mokesčius. Taip pat ši priemonė efektyviau užkardys mokesčių mokėjimo sukčiavimus.

Be to, numatoma patobulinti kasos aparatų sistemas, stiprinti kriminalinės žvalgybos institucijų, Valstybinės mokesčių inspekcijos, Valstybinės darbo inspekcijos aktyvų bendradarbiavimą apskričių lygiu, nustatyti proporcingas sankcijas už pažeidimus, skaidrinti valstybės valdomų įmonių veiklą.

Pasak prie akcijos prisijungusio finansų ministro Viliaus Šapokos, kiekvienas tikimės gauti kokybiškas viešąsias paslaugas, todėl mus turėtų sieti bendras interesas – traukti Lietuvą iš šešėlio.

„Šešėlinės ekonomikos mastas mažina valstybės pajamas, o tai reiškia, kad ir kiekvieno iš mūsų – nukenčia socialinė gerovė, blogėja viešųjų paslaugų kokybė. Kainą, kurią turime mokėti dėl tolerancijos šešėliui, itin gerai iliustruoja pridėtinės vertės mokesčio pavyzdys. Pastarojo dėl šešėlio per metus prarandame tiek, kad galėtume kiekvienam pensininkui pridėti po 90 eurų kas mėnesį“, – sako ministras V. Šapoka.

Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, 2016 m. šalyje nesumokėta 190 mln. eurų mokesčių. Paskaičiuota, kad už šią sumą būtų galima įrengti 12 tarptautinius standartus atitinkančių baseinų ar pastatyti 49 naujus ir modernių darželius.

Šeštąjį kartą vykstančia akcija siekiama šviesti Lietuvos visuomenę apie šešėlinės ekonomikos žalą ir skatinti atsakingą bei sąžiningą piliečių elgesį. Praėjusiais metais prie šios iniciatyvos jungėsi per 80 šalies miestų ir miestelių, apie 1000 dalyvių, o kasmet ji pasiekia maždaug 30 tūkst. gyventojų.

Akcijos organizatoriams „Baltajai bangai“ ir „Investuotojų forumui“ talkina Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Lietuvos Respublikos Prezidentūra, kitos valstybinės institucijos.

 

   

  

 

Sekite Vyriausybės naujienas FACEBOOK ir TWITTER