copyright

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras: dvišaliai santykiai su Lenkija tvirtėja

Data

2018 09 13

Įvertinimas
0
kaputovicius.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Lenkijos užsienio reikalų ministru Jaceku Czaputowicziu ir aptarė bendradarbiavimą ekonomikos, gynybos bei saugumo, kultūros ir užsienio politikos srityse.     
Premjeras S.Skvernelis pažymėjo, kad  Lenkija - artimiausia strateginė partnerė regione su kuria Lietuvą sieja ypatingai glaudūs ryšiai ir pastaruoju metu pasiektas progresas daugelyje sričių.
„Džiaugiamės intensyviu dvišaliu ekonominiu bendradarbiavimu, augančia prekyba. Lenkija trečia pagal apimtis Lietuvos prekybos partnerė,  šešta  pagal investicijas ir ketvirta atvykstamojo turizmo rinka. Nuo šių metų gegužės padaugėjo LOT aviakompanijos vykdomų skrydžių iš Lietuvos. Tikimės, kad tai paskatins verslo ryšius ir žmonių tarpusavio kontaktus“,- sakė premjeras.
Vyriausybės vadovas pasiūlė atnaujinti Lietuvos ir Lenkijos ekonominio bendradarbiavimo komisijos susitikimus, kurie nevyksta jau nuo 2012 m. Tai būtų naudingi susitikimai, kuriuose galima ieškoti naujų bendradarbiavimo galimybių.
Kaip žinia, nuo gegužės 9 d. pradėtas lenkiškų TV kanalų retransliavimas Lietuvoje. Transliuojamos penkios televizijos programos skaitmeninės antžeminės televizijos tinklu Pietryčių Lietuvos regiono gyventojams. Premjeras S.Skvernelis  paprašė Lenkijos vyriausybės apsvarstyti galimybę imtis analogiškų veiksmų siekiant užtikrinti galimybę Lenkijos Suvalkų regione retransliuoti Lietuvos visuomeninio transliuotojo LRT programas.
Lenkijos užsienio reikalų ministras teigė gerai suprantantis šios klausimo svarbą ir pažadėjo, jog vyriausybė  ieškos jo sprendimo galimybių.    
Konstatuota, kad Lietuva ir Lenkija susiduria su tais pačiais saugumo iššūkiais regione, todėl svarbu kartu planuoti regioninę gynybą, vykdyti bendras pratybas. Lietuva ypatingai teigiamai vertina dvišalį bendradarbiavimą saugumo srityje ir dėkinga už reikšmingą Lenkijos indėlį, užtikrinant regiono saugumą. Lietuva  tvirtai remia Lenkijos siekį užtikrinti nuolatinės JAV bazės atsiradimą Lenkijoje, tai suteiktų papildomas saugumo garantijas visam regionui.
Susitikimo  metu pabrėžta, kad Lietuva ir Lenkija turi išlaikyti vienybę ir veiksmų koordinavimą Rusijos atžvilgiu, nes tik taip galime užtikrinti taiką ir stabilumą Europoje.
Taip pat akcentuota, kad Lietuva labai vertina Lenkijos poziciją nepirkti elektros iš Astravo AE. Branduolinės saugos užtikrinimas regione turėtų būti visos ES bendras rūpestis.  Pažymėta, jog labai svarbi Lenkijos parama strategiškai svarbiam  Baltijos valstybių elektros energijos tinklų ir kontinentinės Europos tinklo sinchronizavimo projektui.