copyright

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras: Europos investicijų banko sprendimas Vilniuje steigti atstovybę Baltijos šalims – Lietuvos ekonomikos tvarumo įvertinimas

Data

2020 01 16

Įvertinimas
0
LRVK_20200116_0013.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Europos investicijų banko prezidentu Werneriu Hoyeriu ir aptarė tolesnio bendradarbiavimo perspektyvas investuojant Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas, vykdant renovacijos ir kitus svarbius projektus.

Susitikimo pradžioje premjeras pabrėžė, kad pastaraisiais metais Lietuva daug pasiekė: nedarbo lygis išlieka žemas (6 proc.), nuosekliai didėja BVP (3,7 proc.) ir gyventojų pajamos (apie 10 proc.). Taip pat įgyvendintos struktūrinės reformos, pirmą kartą migracijos saldo tapo teigiamas. Lietuva tapo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos nare, gausėja užsienio investicijų. Tai liudija ir Pasaulio banko Lietuvai pagal verslo sąlygas skirta 11 vieta „Doing Business“ reitinge.

„Todėl sveikiname ir remiame EIB sprendimą Vilniuje įsteigti savo atstovybę Baltijos šalims. Esame pasirengę glaudžiai bendradarbiauti. Suprantame, kad tai ne tik mūsų valstybės stabiliai augančios ekonomikos įvertinimas, bet ir glaudesnio bendradarbiavimo impulsas“, – sakė Vyriausybės vadovas.
Premjeras pabrėžė, kad Lietuva daug investuoja į inovatyvias ekonomikos sritis – gyvybės mokslus, finansines technologijas ir toliau planuoja išlikti regiono lydere šiose srityse. Numatoma toliau sėkmingai plėtoti finansų inžinerijos priemones tiek naudojant ES struktūrinių fondų lėšas, tiek bendradarbiaujant su Europos finansų įstaigomis.

S. Skvernelis ypač pasidžiaugė sėkminga partneryste su EIB ir bendru ilgamečiu įdirbiu finansuojant renovacijos projektus. Kita svarbi sėkmingo bendradarbiavimo sritis – 2014–2020 m. struktūrinės paramos lėšų investavimas. EIB paskola Lietuvai, suteikta išskirtinai palankiomis sąlygomis, leido efektyviau ir operatyviau panaudoti ES fondų lėšas, sparčiau įgyvendinti investicijų projektus. Tikimasi sėkmingo bendradarbiavimo ir naujoje finansinėje perspektyvoje, taip pat vykdant nacionalinį energetikos ir klimato srities veiksmų planą 2021–2030 metais. Lietuva numato mažinti priklausomybę nuo iškastinio kuro, didinti energijos vartojimo efektyvumą, energetinį saugumą, vystyti energijos vidaus rinką ir mokslinius tyrimus, kurti inovacijas. Ketinama reformuoti ir transporto sektorių, tad EIB indėlis ir ekspertizė bus labai svarbūs.

EIB įsteigtas 1958 metais Romos sutartimi kaip ilgalaikes paskolas teikiantis ES bankas. Jis priklauso ES valstybėms narėms, jos formuoja EIB kapitalą, vadovaudamosi principu, kad kiekvienos valstybės įnašas turi būti proporcingas jos ekonominiam svoriui ES. EIB nenaudoja ES biudžeto lėšų, o finansuoja pats save, skolindamasis finansų rinkose. Pagal skolinimo apimtis EIB yra didžiausia daugiašalė finansų institucija pasaulyje.

Lietuva EIB nare tapo 2004 metais. Šiuo metu Lietuvai priklauso 367,13 mln. eurų įstatinio kapitalo (0,15 proc.).