Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras: Europos Komisija turi parodyti lyderystę, kad elektra iš Astravo AE nepatektų į ES rinką

Data

2020 07 02

Įvertinimas
0
ES LT.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis išsiuntė laišką Europos Komisijos Pirmininkei Ursulai von der Leyen, kuriuo siekia atkreipti Pirmininkės ir visos Europos Komisijos dėmesį į Baltarusijoje, Astrave, vykdomo atominės elektrinės (AE) projekto keliamą grėsmę Lietuvos, Baltijos regiono ir Europos Sąjungos (ES) žmonių saugumui bei gerovei.

Savo laiške Ministras Pirmininkas pabrėžė, kad Baltarusija neįsipareigojo įgyvendinti ir neįgyvendino absoliučios daugumos esminių saugos rekomendacijų, kurias parengė Europos Komisijos ir tarptautiniai ekspertai, todėl būtina, kad Europos Komisija nedelsdama imtųsi papildomų bendrų veiksmų ir įsitrauktų aukščiausiu politiniu lygiu, kad Astravo AE nepradėtų veikti ir taip būtų užtikrintas Lietuvos ir ES saugumas.      

„Esame kritiniame etape, kai dar galima užkirsti kelią Sąjungai kilsiančioms neigiamoms pasekmėms saugos, aplinkosaugos, sveikatos, teisės ir politikos srityse. Baltarusijai turi būti perduota politinė žinia, kad Astravo AE pagaminta elektros energijos nepateks į ES rinką“, – savo laiške teigia S. Skvernelis.  

Laiške premjeras taip pat pakvietė ES stiprinti Baltijos regiono pasirengimą avarinėms situacijoms ir įsteigti Lietuvoje atitinkamą ES reagavimo į branduolinius, taip pat cheminius, biologinius ir radiologinius incidentus centrą.

Anot Ministro Pirmininko, „jei Baltarusija nenutrauks nesaugios AE eksploatavimo paleidimo darbų, būtina ES lyderystė, kad būtų įdiegtos, stebimos ir kontroliuojamos branduolinių avarijų stebėsenos ir reagavimo sistemos Lietuvoje ir Baltarusijoje“.