BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras G. Kirkilas susitiko su naujuoju Latvijos Ministru Pirmininku

Data

2007 12 21

Įvertinimas
0
Prieš šventinę ceremoniją Talino jūrų uoste, skirtą Šengeno plėtrai, Ministras Pirmininkas Gediminas Kirkilas susitiko su naujuoju Latvijos Vyriausybės vadovu Ivaru Godmaniu. Abu premjerai pasidžiaugė istorine Šengeno plėtra, didinančia abiejų valstybių piliečiams judėjimo galimybes Europoje.
Premjerai pažymėjo ypač gerus dvišalius santykius.
Pokalbyje buvo aptarta Lietuvos ir Latvijos ekonominė situacija: BVP augimas ir jo perspektyvos, iššūkiai labai sparčiai augančioms atviroms ekonomikoms – kainų kilimas, antiinfliacinės priemonės.
Ministrai pirmininkai, kalbėdami energetinio saugumo klausimais, išreiškė susirūpinimą augančiomis energetinių išteklių kainomis ir didėjančia Baltijos valstybių priklausomybe nuo vienintelio tiekėjo.
Gediminas Kirkilas informavo Ivarą Godmanį apie Lietuvos prašymu rengiamą nepriklausomų tarptautinių ekspertų studiją apie Lietuvos ekonominę ir energetinę situaciją po Ignalinos atominės elektrinės antrojo bloko uždarymo. Latvijos Premjero nuomone, Ignalinos atominės elektrinės darbas reikšmingai įtakoja regiono energetinį saugumą ir stabilumą.
Ivaras Godmanis taip pat papasakojo apie Latvijos Vyriausybės formavimo ypatumus ir eigą bei artimiausius jos planus.
Šiuo metu trijų Baltijos valstybių premjerai susitinka darbo pietums, o vėliau prasidės Šengeno plėtros iškilmės Talino jūrų uoste.

2007-12-21