BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras: glaudus Lietuvos ir Lenkijos ryšys neturi alternatyvų

Data

2020 11 17

Įvertinimas
0
LRVK_20201117_0001.jpg

Laikinai einantis pareigas Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Lenkijos Prezidentu Andrzejumi Duda ir aptarė pastarųjų metų dvišalio bendradarbiavimo pasiekimus ekonomikos, kultūros bei užsienio ir saugumo politikos srityse.

Pasak S. Skvernelio, galima konstatuoti, kad dvišaliai santykiai šią kadenciją tapo geriausi per kelis dešimtmečius. Tai yra abiejų valstybių prezidentų ir vyriausybių atlikto darbo įvertinimas.

„Lietuva ir Lenkija yra stipresnės būdamos kartu, todėl negalime leisti, kad mūsų vienybė būtų skaldoma. Privalome tęsti strateginių infrastruktūros projektų įgyvendinimą ir remdamiesi transatlantinėmis vertybėmis stiprinti bendrą saugumą regione“, – sako S. Skvernelis.

Susitikime buvo pabrėžta kitais metais minimos Gegužės trečiosios konstitucijos ir Tarpusavio įžado sukakties svarba, plėtojant abiejų tautų ir visos Europos istorinę atmintį.

Pabrėžta, jog, sprendžiant tautinėms bendrijoms rūpimus klausimus, ir toliau svarbu remtis tarpusavio pagarbos ir pasitikėjimo principais. Pasidžiaugta, kad per S. Skvernelio vadovaujamos Vyriausybės kadenciją pavyko pagerinti švietimo sąlygas, užtikrinti televizijų transliacijas gimtąja kalba, veiklą pradėjo Lietuvių kultūros ir švietimo centras Suvalkuose.