BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras: JAV kariškių buvimas Europoje yra gyvybiškai svarbus Europos saugumui

Data

2018 11 19

Įvertinimas
1
MP NATO.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis Briuselyje susitiko su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu ir aptarė galimybes aljansui didinti savo pajėgumus Lietuvoje, santykius su Rusija, regiono saugumo iššūkius bei kitus aktualius klausimus.

Premjeras pabrėžė, kad Lietuva labai rimtai žiūri į savo įsipareigojimus NATO ir juos vykdo. Per paskutinius keletą metų, Lietuvos krašto apsaugos finansavimas išaugo daugiau nei du kartus. Neseniai premjero iniciatyva pasirašytas parlamentinių partijų susitarimas siekti 2,5 proc. nuo BVP gynybai iki 2030 m. Šiuo metu Lietuva gynybai skiria 2 proc. BVP. 

Akcentuota, kad kariuomenės modernizacijai Lietuva kasmet skiria daugiau nei 30 procentų viso gynybos biudžeto, kas yra ženkliai daugiau nei NATO nustatyti reikalavimai. Didelis dėmesys skiriamas kovai su hibridinėmis grėsmėmis, kibernetiniam saugumui. Finansavimo gynybai didinimui pritaria daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų.

S.Skvernelis NATO generaliniu sekretoriui ir sąjungininkėms padėkojo už tvirtą paramą užtikrinant visų sąjungininkių saugumą ir gynybą.

„Pastaraisiais metais NATO nuveikė tikrai nemažai ženkliai sustiprindama kiek primirštus kolektyvinės gynybos ir atgrasymo pajėgumus. Tuo tarpu Lietuvai ypač aktualu, kad NATO būtų pasirengęs bet kada ir tinkamai reaguoti į galimą agresiją, stiprintų oro gynybos pajėgumus regione ir imtųsi kitų svarbių žingsnių“, - sakė Ministras Pirmininkas.

Per susitikimą daugiausia dėmesio skirta Europos ir JAV santykiams. Premjero teigimu, JAV kariškių buvimas Europoje yra gyvybiškai svarbus Europos saugumui. 

Pasak Vyriausybės vadovo, Lietuvai transatlantinė vienybė nėra tik žodžiai, o daugelis NATO narių taip pat yra ir Europos Sąjungos narės, todėl mūsų šalis remia glaudų NATO ir Europos Sąjungos bendradarbiavimą, tačiau pasisako prieš pastangų ar struktūrų dubliavimą ir dubliavimąsi.

Su aljanso vadovu aptarta NATO politika Rusijos atžvilgiu. Nematant jokių teigiamų poslinkių Rusijos elgesyje, nėra prielaidų keisti tvirtos ES ir NATO linijos šiuo klausimu.

NATO generalinis sekretorius J. Stoltenbergas akcentavo Lietuvos įsipareigojimų laikymąsi aljansui ir lyderystę išlaidų gynybai srityje bei vertingą mūsų šalies bendradarbiavimą, padėkojo už indėlį laikantis šių įsipareigojimų.