copyright

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras: kartu būkime stiprūs ir vieningi ateityje

Data

2020 07 15

Įvertinimas
0
109518447_280734306687965_8503349464383408731_n.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis dalyvavo  610-ųjų Žalgirio mūšio metinių minėjimo ceremonijoje Griunvalde. Mūšio lauke buvo atidengtas ir pašventintas iš Lietuvos atgabentas atminimo akmuo.

Atlikus Lietuvos ir Lenkijos himnus, sveikinimo žodį tarė  Warmińsko-Mazurskie vaivadijos maršalas Gustaw Marek Brzezina, Lenkijos Prezidentas Andrzejus Duda, Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda, Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis ir Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis.

Lietuvos Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad šiandien abiejų valstybių istorijai reikšminga ir didinga šventė, nes čia, Žalgirio mūšio lauke, prieš 610 metų narsūs karžygiai kovėsi dėl Lietuvos ir Lenkijos likimo. Pergalė buvo pasiekta, nes buvome drąsūs ir vieningi. Lietuvos Didysis Kunigaikštis Vytautas pakvietė kitų žemių karius kautis su priešais drauge su Lenkijos Karalystės kariais. Tai buvo politinės išminties ir bendrystės jėga.
 
„Žalgirio mūšis, įrašytas į istorijos vadovėlius, moko jaunąją kartą pažinti protėvių žygdarbius ir pripažinti, kad nėra nenugalimų priešų, jeigu Lenkija ir Lietuva yra drauge. Šiandien aš galiu tvirtai liudyti, kad Žalgiris mums daugelį metų yra pergalės, drąsos, sutelktumo, bendrystės ir pasipriešinimo SIMBOLIS. Žalgiris įvairiais istoriniais laikotarpiais buvo ir liks ypač svarbi mūsų tautinės savimonės ir tapatybės dalis“, – sakė premjeras.  

Pasak premjero, nėra jokios abejonės, kad Žalgiris, simbolizuojantis mūsų susitelkimą, išlieka aktualus ir šiais laikais. Gyvename sudėtingų geopolitinių iššūkių akivaizdoje. Išorės grėsmės niekur neišnyko, jų spektras netgi gerokai platesnis. Karines grėsmes papildė ir kitos – informacinio karo, kibernetinės grėsmės, galų gale, pandemijos keliami iššūkiai, bet tikiu, kad juos visus mes įveiksime kartu.

„Gerbiamieji, leiskite man šiandien įvardyti dar vien svarbų mums simbolį. Į Žalgirio mūšio vietą iš Lietuvos buvo atgabentas dvylika tonų sveriantis akmuo. Tai mūsų valstybių jėgos, užsispyrimo, atsparumo, ir tvirtumo ir simbolis. Nuoširdžiai dėkoju paminklo sukūrimo iniciatoriams iš Lietuvos už šią prasmingą iniciatyvą, taip pat dėkoju Lenkijai už geranorišką bendradarbiavimą. Būkime stiprūs ir vieningi ateityje. Tegul akmenyje iškaltas Vytis per amžius veda mus į naujus laimėjimus“, – pabrėžė Ministras Pirmininkas S.Skvernelis.