BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras: memorialas Lietuvos partizanams – nepalaužiamo pasiryžimo ginti Tautos laisvę simbolis

Data

2019 10 07

Įvertinimas
0
LRVK_20191007_0012.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis dalyvavo simbolinės kapsulės, žyminčios nacionalinio memorialo – monumento visiems žuvusiems Lietuvos partizanams statybos pradžią, įleidimo į žemę ceremonijoje Kryžkalnyje.

Pasak premjero, partizanai parodė pasauliui tikrąjį sovietinio totalitarinio režimo veidą. Jų auka, kaip niekas kitas, turėtų mums visiems, o ypač jaunajai kartai, priminti, kad Tautos laisvės niekas niekada ir niekam nedovanojo ir nedovanos, ją tenka patiems išsikovoti ir nuolatos saugoti.

„Čia, beveik Lietuvos centre, Raseinių krašte, ant šios kalvos kitais metais iškilsiantis obeliskas –kalavijas turėtų simbolizuoti mūsų nepalaužiamą pasiryžimą ginti Tautos laisvę, o mūro siena su joje iškaltais didvyrių vardais – amžiną padėką, pagarbą ir meilę Tėvynės gynėjams. Tai būtų labai prasminga dovana Lietuvos žmonėms atkurtos Nepriklausomybės 30-mečio proga. Iškilsiantis obeliskas bus puikiai matomas iš tolo. Norėtųsi, kad jis kiekvieną pakeleivį masintų stabtelti, pakilti ant kalvos ir apsižvalgius nulenkti galvą pagerbiant šviesų Lietuvos partizanų atminimą“, – sveikinimo kalboje sakė S. Skvernelis.

Vyriausybės vadovas padėkojo visiems, kurie savo atkaklumu, iniciatyva, tikėjimu ir nuoširdžiu darbu prisidėjo prie šios nepaprastai svarbios ir prasmingos idėjos įgyvendinimo.

Memorialo statybas finansuoja Vyriausybė, lėšomis taip pat prisideda Lietuvos laisvės kovos sąjūdis. 2019 metais jam įgyvendinti skirta 250 tūkst. eurų valstybės biudžeto lėšų.

Memorialą visiems Lietuvos partizanams sudarys partizanų kovos istorijos ekspozicijos paviljonas kalno papėdėje, 25 metrų lietuviško kalavijo formos obeliskas, atminimo siena su 20 tūkst. žuvusių partizanų pavardėmis, išpjautomis Vyčio kryžiaus formos stelose. Numatyta įrengti pagerbimo aikštė su nežinomo partizano kapu, kurioje tilps iki tūkstančio žmonių.

Į šį memorialą įsilies jau pernai lapkritį atidengtas memorialas Kęstučio apygardos partizanams – koplyčia su aplink išdėliotomis monolitinėmis betono plokštėmis, ant kurių pritvirtintos lentelės su iškaltais Kęstučio apygardos partizanų vardais, pavardėmis bei slapyvardžiais. Prie laiptų, vedančių į memorialą, ateityje numatoma pastatyti ir Lietuvos partizanų istorijos informacinį paviljoną-muziejų.