BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras reikalaus ir ministrų atsakomybės kovoje su korupcija

Data

2007 12 06

Įvertinimas
0
Ministras Pirmininkas Gediminas Kirkilas šiandien su STT vadovu Žimantu Pacevičiumi aptarė Nacionalinę kovos su korupcija 2000-2007 metų programos vykdymą ir naują parengtą 2008-2009 metų programą.
2008-2009 metų Nacionalinę kovos su korupciją programą parengė Premjero sudaryta darbo grupė, kuriai vadovavo STT direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Bruzgys.
Rengiant programą buvo atsižvelgta į Premjero siūlymus išvengti formalių ir deklaratyvių priemonių. Todėl naujoje kovos su korupcija programoje visiems uždaviniams ir priemonėms numatyti vertinimo kriterijai, to nebuvo ankstesnėje programoje, konkretizuota atskaitomybė ir stebėsena, t.y. kiekviena institucija, atsakinga už priemonės vykdymą, atsiskaitys tarpžinybinei komisijai kovai su korupcija koordinuoti, o taip pat kas ketvirtį turės pateikti informaciją apie vykdymą STT.
Naujoji kovos su korupcija programa numato biurokratizmo, administracinės naštos verslui ir fiziniams asmenims mažinimą, elektroninės valdžios diegimą, „vieno langelio“ principo įgyvendinimo užtikrinimą, viešųjų pirkimų sistemos tobulinimą, ES lėšų administravimo skaidrumo užtikrinimą.
Ministras Pirmininkas pareiškė, jog reikalaus ministerijų ir valstybės institucijų vadovų atsakomybės už šios programos vykdymą. Premjero įsitikinimu programoje daugiau dėmesio turėtų būti skirta sveikatos apsaugos, statybų verslo, teisingumo vykdymo, viešojo administravimo, valstybės tarnybos sritims. Pasak G.Kirkilo, už šias sritis atsakingos ministerijos ir kitos valstybės institucijos neturėtų apsiriboti formaliu požiūriu, bet imtis veiksmingų priemonių mažinti korupcijai.
Ministro Pirmininko nuomone, valstybės institucijoms kovoje su korupcija būtina aktyvi visuomenės pozicija. Tokią poziciją formuoti galėtų padėti ir nacionalinis transliuotojas, ir kitos žiniasklaidos priemonės, taip pat visuomeninės organizacijos.
2008-2009 metų Nacionalinė kovos su korupcija programa dar bus svarstoma Ministrų kabinete, jai taip pat turės pritarti Seimas.

2007-12-06