BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras S. Skvernelis: svarbiausia užsienio politikoje – nuoseklumas, aktyvumas ir tęstinumas

„Lietuvos užsienio politika remiasi ilgalaikiais nacionaliniais interesais, jų įgyvendinimo tęstinumu“, – sakė Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, šiandien dalyvaudamas Slovakijos, baigiančios pirmininkauti Europos Sąjungai, iniciatyva surengtame susitikime su ES valstybių narių ambasadoriais.

Premjeras S. Skvernelis padėkojo ambasadoriams už sveikinimus, jam pradėjus vykdyti Ministro Pirmininko pareigas, ir trumpai pristatė 17-osios Vyriausybės programos užsienio politikos kryptis, akcentuodamas, kad svarbiausia šioje srityje – nuoseklumas, aktyvumas ir tęstinumas.

„NATO yra ir bus svarbiausia ir veiksmingiausia kolektyvinės gynybos sistema, užtikrinanti valstybės saugumą, todėl sieksime, kad Varšuvoje priimti sprendimai būtų visiškai įgyvendinti. Tęsime NATO įsipareigojimų užtikrinimą, 2017 m. biudžete gynybai bus skiriama 1,8 procento bendrojo vidaus produkto“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Pasak jo, stipri, solidari, konstruktyvi ir veiksminga ES – taip pat esminis Lietuvos interesas, ir svarbiausias politinės, ekonominės ir socialinės raidos veiksnys. Todėl bus siekiama aktyvesnio Lietuvos pozicijų ir valstybės interesų atstovavimo Bendrijoje ir pasisakoma už valstybių vaidmens stiprinimą ES institucijose.

„Sieksime stiprinti tarpusavio pasitikėjimu ir abipuse nauda pagrįstą politinį, ekonominį ir kultūrinį bendradarbiavimą su visomis valstybėmis“, – pabrėžė Ministras Pirmininkas, sakydamas, kad Lietuva nuosekliai veiks stiprindama Baltijos valstybių vienybę ir bendradarbiavimą, stiprins politinius ir ekonominius ryšius tarp Baltijos ir Skandinavijos valstybių, sieks atviro dvišalio dialogo ir bendradarbiavimo su Lenkija sprendžiant esamas problemas.

Premjeras taip pat pasisakė už vertybėmis grįstos Rytų partnerystės politikos tęstinumą, o pagrindinis politikos Rusijos atžvilgiu tikslas yra skatinti šią Lietuvos kaimynę atsisakyti jėgos naudojimo, karinės agresijos ir kitų neteisėtų veiksmų tarptautinėje politikoje.

Vyriausybės vadovas išskyrė Lietuvos verslui palankios ekonominės diplomatijos ir siekiamos narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje svarbą, taip pat pabrėžė, kad Astravo AE saugumas turi būti visos ES rūpestis.