BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras: sienų atvėrimas tarp Baltijos valstybių ir COVID-19 „išėjimo“ scenarijai bus koordinuoti

Data

2020 04 22

Įvertinimas
1
Nuotoline.JPG

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis kartu su Estijos premjeru Jüriu Ratu ir Latvijos Vyriausybės vadovu Krišjaniu Kariniu dalyvavo Baltijos Ministrų Tarybos Ministrų Pirmininkų Tarybos nuotoliniame susitikime.

Nuotoliniame susitikime aptartas praktinis bendradarbiavimas tarp trijų Baltijos valstybių sprendžiant koronaviruso COVID-19 krizę, kalbėta apie karantiną ribojančių priemonių švelninimą – idėjų ir praktinių žingsnių koordinavimą.

S.Skvernelis savo ir Vyriausybės vardu padėkojo premjerams už bendradarbiavimą COVID-19 kontekste sprendžiant prekių ir asmenų tranzito, piliečių repatriacijos klausimus, derinant sprendimus dėl koronaviruso.

Akcentuota, jog prekės ir kroviniai per sienas juda nevaržomai, eilių Lietuvos ir Lenkijos, Lietuvos ir Latvijos pasienyje nėra.

Lietuvos organizuotais repatriaciniais skrydžiais iš Indonezijos, Tailando ir Vietnamo grįžo daugiau kaip 400 Europos Sąjungos šalių piliečių iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos, Ispanijos ir Danijos. Taip pat Latvijos ir Estijos piliečiams Lietuva padėjo grįžti iš Jungtinės Karalystės, Kanarų salų, Prancūzijos, Nyderlandų ir Lenkijos. Pažymėta, kad Lietuvai užtikrinus reguliarios keltų linijos Kylis – Klaipėda veikimą, išlieka galimybė Baltijos šalių piliečiams tranzitu vykti į savo valstybes. 

Pasak premjero, aktyvi trijų Baltijos valstybių koordinacija priimant sprendimus dėl karantino ir taip pat jo priemonių švelninimo yra svarbus tiek politiniu, tiek ekspertiniu lygiu. Šių sprendimų ypatingai laukia Baltijos valstybių visuomenė.

S.Skvernelis informavo, kad šiandien Lietuvos Vyriausybė priėmė sprendimą pratęsti karantino laikotarpį iki gegužės 11 dienos, paraleliai švelninant tam tikrus reikalavimus verslui. Pirmojo žingsnio švelninti įvestus apribojimus prekybai ir paslaugoms Lietuvos Vyriausybė ėmėsi jau balandžio 15 d. Kiti sprendimai bus priimti vėliau, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją.

Taip pat pažymėta, jog Lietuva sveikina „Bendrą Europos veiksmų planą dėl COVID-19 suvaldymo priemonių atšaukimo”. Tik ši „atsitraukimo strategija” turi būti laipsniška, koordinuota ir paremta aiškiais kriterijais. 

„Baltijos šalių užsienio reikalų ministrams pavesta koordinuoti bendrus veiksmus dėl sienų atvėrimo, judėjimo dalinio atnaujinimo, prekybos mainų aktyvinimo ir kitų priemonių, į šį procesą įtraukiant sveikatos apaugos ministrus ir kitas atsakingas institucijas“ – teigė Ministras Pirmininkas S. Skvernelis.

Sutarta artimiausiu metu rengti reguliarias nuotolines vaizdo konferencijas. Jose didelis dėmesys bus skiriamas bendro intereso projektų – „Rail Baltica“, elektros tinklų sinchronizacijos - įgyvendinimui bei Lietuvos ir Europos Komisijos pasiūlymui dėl elektros energijos nepirkimo iš trečiųjų šalių eigai aptarti.