Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras: stiprinsime bendradarbiavimą su Latvija regioninės svarbos klausimais

Data

2019 10 03

Įvertinimas
0
latvis.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Latvijos Prezidentu Egilu Levitu ir aptarė dvišalį bendradarbiavimą, Europos Sąjungos darbotvarkės bei regiono saugumo klausimus.

Premjeras pasidžiaugė intensyviu bendradarbiavimu visais lygiais. Pabrėžta, kad mūsų tautos ir valstybės yra itin artimos, ir paraginta toliau siekti išlaikyti šį išskirtinį santykį. Abiejų valstybių kontaktai ir vizitai yra itin intensyvūs. Turime daug sėkmės istorijų, ypatingai įgyvendinant regioninės reikšmės infrastruktūros projektus - „Via Baltica“ ir „Rail Baltica“, elektros sistemų sinchronizaciją.

„Siekiant pagilinti dvišalį bendradarbiavimą, esame atviri surengti bendrą dviejų šalių vyriausybių posėdį. Labai tikimės progreso ratifikuojat Lietuvos ir Latvijos jūros sienos sutartį“ – teigė premjeras.

Mūsų šalis sieja ir bendra istorinė atmintis. S. Skvernelis paragino Baltijos šalis būti vieningas tarptautinėje erdvėje. Pasak Vyriausybės vadovo, matant bendras grėsmes mūsų šalių saugumui, būtina palaikyti intensyvius ryšius gynybos srityje. Svarbu ir toliau skirti 2 proc. BVP šalies gynybai.

„NATO sąjungininkų pajėgos Baltijos šalyse yra įrodymas, kad mūsų saugumas yra bendras tikslas. Remiame bendras iniciatyvas karinių įsigijimų srityje“, – sakė S. Skvernelis.

Per susitikimą paraginta išlaikyti vienybę siekiant energetinės nepriklausomybės nuo trečiųjų šalių ir elektros energijos sistemos sinchronizacijos projekto įgyvendinimo laiku. Dar kartą akcentuota, kad Astravo atominė elektrinė (AE) yra geopolitinis projektas, nukreiptas prieš Baltijos šalis, todėl reikėtų laikytis bendrų pozicijų dėl elektros energijos nepirkimo iš valstybių, kuriose veikia nesaugios atominė jėgainės.

„Tikimės visų kaimynų, o ypač pačių artimiausių, paramos ir solidarumo siekiant, kad mūsų bendroje kaimynystėje nebūtų nesaugaus objekto. Astravo AE yra tiesioginis branduolinės saugos grėsmės šaltinis ES kaimynystėje“, – teigė premjeras.

Aptartas Lietuvos ir Latvijos ekonominis bendradarbiavimas ir ypač aktyvios abipusės investicijos. Latvija – viena pagrindinių Lietuvos prekybos partnerių. Tikimasi, kad ekonominį bendradarbiavimą palankiai paveiks Rengės geležinkelio ruožo atstatymas – jame eismą atnaujinti planuojama 2020 m. balandžio 1 d.