BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras: strateginė partnerystė su Lenkija sėkminga ir stipri

Data

2020 07 15

Įvertinimas
0
LRVK_20200714_0013.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Lenkijos Vyriausybės vadovu Mateuszu Morawieckiu ir aptarė abiejų vyriausybių indėlį stiprinant dvišalį bendradarbiavimą ir strateginę partnerystę.

Pasidžiaugta, kad susitikimas vyksta gražia istorine proga – minint Žalgirio mūšio 610-ąsias metines, ir pažymėta, jog Lietuvos ir Lenkijos dvišaliai santykiai yra geriausi per pastarąjį dešimtmetį.   

„Strateginė Lietuvos ir Lenkijos partnerystė yra svarbiausias garantas, kad Baltijos šalys niekada neliks nuo Europos tautų bendrijos atskirta sala. Lietuvos Seimas 2021-uosius paskelbė Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado metais. Sieksime panaudoti šią sukaktį ir mūsų kaimyniniams ryšiams su Lenkija stiprinti“, – sakė S. Skvernelis.

S. Skvernelis pažymėjo, kad Lenkija ir Lietuva taip pat yra svarbi energetinė ir transporto jungtis tarp žemyninės Europos ir Šiaurės Europos. Jis pasidžiaugė, kad visi strateginės svarbos projektai – elektros, dujų, taip pat kelių ir geležinkelių jungtys – juda į priekį ir turėtų būti įgyvendinti laiku. Daug bendradarbiavimo potencialo yra mokslo, technologijų ir inovacijų srityje, šio bendradarbiavimo nauda tampa dar aktualesnė Covid-19 pandemijos kontekste.

Po kelių dienų atnaujinamos derybos dėl naujos daugiametės Europos Sąjungos (ES) finansinės perspektyvos ir ekonominio atsigavimo plano. Lietuva ir Lenkija sieks šalims ir regionui svarbių sprendimų dėl paramos ekonomikai gaivinti, reikiamų lėšų skyrimo sanglaudai ir žemės ūkiui.

Išreikštas apgailestavimas, kad Europos Parlamentas neįsiklausė į devynių valstybių, tarp jų Lietuvos ir Lenkijos, balsus nepritarti ES Mobilumo paketui. Kai kurios jo nuostatos prieštarauja ES vidaus rinkos principams. Su Lenkijos premjeru sutarta kartu ginti savo vežėjų interesus teisinėmis priemonėmis, o jeigu būsime priversti, kreiptis į ES Teisingumo Teismą.   

Pabrėžta, kad šis vizitas – neįprastas ir vyksta neįprastomis sąlygomis, nes vis dar kovojama su koronaviruso pandemijos padariniais. Lietuvos, Lenkijos, Baltijos šalių vyriausybės darys viską, kad būtų užtikrintas tinkamas atsakas į galimą naują viruso bangą.