BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras su Europos Komisijos nariais aptarė kovos su klimato kaita veiksmus

Data

2007 11 29

Įvertinimas
0
Susitikęs su Europos Komisijos nariu Stavros Dimas, atsakingu už aplinkosaugą, ir Andriu Piebalgu, atsakingu už energetiką, Ministras Pirmininkas Gediminas Kirkilas aptarė šiltnamio dujų kiekio mažinimo įsipareigojimų pasidalijimus tarp Europos Sąjungos valstybių po 2012 metų. Ministras Pirmininkas pabrėžė, jog šiltnamio dujų išmetimo įsipareigojimai turi būti teisingai padalinti, atsižvelgiant į Lietuvos ekonominio augimo rodiklius ir specifines nacionalines aplinkybes, tokias kaip nauja atominė elektrinė Lietuvoje. Šiame susitikime Premjeras pareiškė, kad labai svarbu pasiekti pasaulinio susitarimo dėl šiltnamio dujų išmetimo mažinimo po 2012 metų ir akcentavo, kad Lietuva palaiko ES įsipareigojimą sumažinti išmetamą šiltnamio dujų kiekį ne mažiau kaip 20 proc. iki 2020 metų, tačiau labai svarbu užsitikrinti adekvačius tarptautinių partnerių įsipareigojimus.
Pasak Premjero, Lietuva šiuo metu nagrinėja savo galimybių, kurios priklausys nuo mūsų planų pastatyti naują atominę elektrinę, realizavimą. Pokalbio metu taip pat aptarta atsinaujinančių energijos išteklių reikšmė kiekvienos šalies energijos balanse. Gediminas Kirkilas pabrėžė, kad Lietuva planuoja palaipsniui didinti atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimą. Lietuvos Premjeras taip pat pripažino, kad ne mažiau svarbus yra energijos taupymas siekiant taršos mažinimo.
Gediminas Kirkilas su ES komisarais S.Dimas ir A.Piebalgu taip pat aptarė „Nord Stream“ dujotiekio ir Augustavo aplinkkelio statybos klausimus. Premjeras pareiškė, kad Lietuvai didelį nerimą kelia ekologinė situacija Baltijos jūroje, kurios dugnu planuojama nutiesti „Nord Stresam“ dujotiekį. Pasak Ministro Pirmininko, būtina užtikrinti, kad tokios mąsto infrastruktūros projektai būtų grindžiami nepriklausomu poveikio aplinkai įvertinimu, atsižvelgiant į galimas alternatyvas sausumoje. S.Dimas patikino, kad Europos Komisija supranta politinę šio klausimo svarbą, todėl tyrimas turi būti objektyvus.
.Kalbant apie Augustavo aplinkkelio statybą, Gediminas Kirkilas pareiškė, kad Lietuva pripažįsta aplinkosauginių reikalavimų svarbą, tačiau supranta ir Lenkijos poziciją. Sprendimai dėl Augustavo aplinkkelio, Gedimino Kirkilo nuomone, yra svarbūs, nes tai dvi ES šalis – Lietuvą ir Lenkiją – jungiantis infrastruktūros projektas. Premjeras atkreipė dėmesį, jog Lenkija yra vienintelis langas, jungiantis Baltijos šalis su Europos Sąjunga. Kita vertus, „Via Balticos“ dalis iki Varšuvos yra pats avaringiausias greitkelis.

2007-11-29