BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras su G.Verheugenu aptarė aktualius energetikos ir pramonės klausimus

Data

2007 11 29

Įvertinimas
0
Ministro Pirmininko Gedimino Kirkilo ir Europos Komisijos nario, atsakingo už įmones ir pramonę, EK pirmininko pavaduotojo Giunterio Verheugeno darbo pokalbio metu didžiausias dėmesys buvo skirtas Ignalinos atominės elektrinės uždarymui. Premjeras pabrėžė, kad kol bus pastatyta nauja atominė elektrinė, Lietuva gali susidurti su elektros energijos trūkumu. Energetinės jungtys su Europos Sąjungos šalimis pradės veikti tik praėjus kuriam laikui po atominės elektrinės uždarymo. Gediminas Kirkilas taip pat informavo apie planuojamas elektros jungtis su Švedija ir Lenkija, kurios integruotų Lietuvą į ES energetinę rinką. Giunteris Verheugenas pabrėžė, kad tokios jungtys labai reikalingos mažinant visų Baltijos šalių energetinę priklausomybę.
Premjeras taip pat informavo Europos Komisijos pirmininko pavaduotoją, kad ruošiamasi atlikti Lietuvos ekonominio saugumo studiją po Ignalinos atominės elektrinės uždarymo. Pasak Premjero, uždarius Ignalinos atominę elektrinę išaugs dujų panaudojimo dalis bendrame energetikos balanse. Ir EK vicepirmininkas, ir Premjeras buvo vieningi, kad dujų suvartojimas ir Europos Sąjungoje, ir Rusijoje nuolat auga. Gediminas Kirkilas priminė, kad energetinių resursų eksportas iš Rusijos yra ribotas dėl politinių ir techninių priežasčių. Pasak Premjero Ignalinos atominės elektrinės uždarymas gali padidinti taršą.
Darbo pietų metų Premjeras su Europos Komisijos vicepirmininku aptarė dujotiekio „Nord Strream“ perspektyvas. Gediminas Kirkilas pabrėžė, kad projektas gali kelti grėsmę aplinkai dėl Baltijos jūroje Antrojo pasaulinio karo metais palaidoto cheminio ginklo. Pasak Ministro Pirmininko, reikia nuodugniai atlikti šio projekto grėsmių aplinkai tyrimą. Giunteris Verheugenas pasiūlė Europos Komisijos pagalba tiriant Baltijos jūros dugną.
Premjeras su EK vicepirmininku aptarė politinę situaciją Rusijoje prieš artėjančius rinkimus.
Kalbant apie nesąžiningos konkurencijos tarptautinėje prekyboje problemas, Premjeras pabrėžė, kad prekybos apsaugos instrumentai išlieka efektyvi priemonė kovoje su nesąžininga konkurencija tarptautinėje prekyboje. Todėl Lietuva atsargiai vertina Europos Sąjungos prekybos komisaro Peterio Mandelsono pasiūlymus reformuoti ES prekybos apsaugos instrumentų sistemą, nes tai gali neigiamai paveikti Europos sąjungos ir Lietuvos konkurencingumą.

2007-11-29