BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras su Kardinolu lankėsi Vilniaus buvusiame Misionierių vienuolyne ir Trakų bažnyčiose

Data

2006 04 21

Įvertinimas
0
Ministras Pirmininkas Algirdas Brazauskas kartu su Vilniaus arkivyskupu metropolitu Kardinolu Audriu Juozu Bačkiu šiandien apžiūrėjo Vilniaus buvusį Misionierių vienuolyną. Kardinolo siūlymu čia galėtų būti įsteigtas Popiežiaus Jono Pauliaus II paliatyvinės slaugos centras. Centro dalį būtų galima skirti ilgalaikei slaugai, kur priimami ligoniai, neturintys artimųjų arba, kai artimieji stokoja sąlygų slaugyti iki mirties. Kitoje pastato dalyje ketinama įkurti slaugos ligoninę, kurioje ligoniai praleistų tik tam tikrą laiką, kol jiems suteikiama reikiama pagalba. Greta ligoninės būtų įsteigtas Dienos centras, į kurį atvykę ligoniai praleistų tik dieną, o vakare sugrįžtų namo.

Apžiūrėjęs patalpas Premjeras pareiškė, kad tai labai kilni idėja įsteigti tokį slaugos centrą, o pastatus tikrai tam būtų galima panaudoti. A.Brazausko nuomone, pirmiausia, reikėtų parengti tokio slaugos centro projektą.

Premjeras su Kardinolu taip pat apžiūrėjo Trakų Švč. M. Marijos Apsilankymo bažnyčią. Bažnyčia siejama su Lietuvos Didžiuoju Kunigaikščiu Vytautu, o jos statyba siekia 1409 m. 2009 m. Lietuva minės savo vardo tūkstantmetį, todėl svarstoma galimybė Trakų bažnyčią, kuriai tais metais sukaks 600 metų, įtraukti į Lietuvos tūkstantmečio programą. Pagal Lietuvos Respublikos ir Šventojo Sosto sutarties dėl bendradarbiavimo švietimo ir kultūros srityje (paveldotvarka) įgyvendinimo 2006 m. programą Trakų bažnyčiai yra skirta 250 tūkst. litų tyrimams ir projektinės dokumentacijos parengimui. Ministro Pirmininko nuomone, iki 2009 m. Trakų bažnyčios tvarkybos darbai turėtų būti baigti.

Ministras Pirmininkas A.Brazauskas kartu su Kardinolu J.A.Bačkiu apsilankė ir Senųjų Trakų Viešpaties Apreiškimo Švč. M. Marijai ir Šv. Benedikto bažnyčioje, kuriai taip pat reikalingas remontas.

2006-04-21