BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras susitiko su profsąjungų lyderiais

Data

2007 12 07

Įvertinimas
0
Ministras Pirmininkas Gediminas Kirkilas šiandien dalyvavo profesinių sąjungų konfederacijos tarybos posėdyje. G.Kirkilas – pirmasis Premjeras, dalyvavęs tokiame posėdyje po Nepriklausomybės atkūrimo.
Ministras Pirmininkas, vertindamas Vyriausybės ir profsąjungų santykius, pavadino juos paaugliškais: „Tai susipykstam, tai susitaikom, bet vilčių visuomet yra“. Pasak G.Kirkilo, ši Vyriausybė bendradarbiavimą su profsąjungomis yra įtraukusi į savo darbų programą, skyrė tam lėšų ir yra suinteresuota jį plėtoti. G.Kirkilas taip pat pareiškė, jog streikai ir kalbėjimas pakeltu tonu dar niekada nesprendė esminių problemų, tik dialogu ir derybomis galima pasiekti susitarimų. „Nereikia laužtis pro duris, kurios ir taip atidarytos“, - kalbėjo Premjeras.
Daugiausia Premjeras kalbėjo apie Vyriausybės veiksmus siekiant mažinti infliaciją. Vyriausybės vadovas išdėstė progresinių mokesčių įvedimo Lietuvoje teigiamą poveikį. Premjero įsitikinimu, progresiniai mokesčiai, kuriuos siūlo Vyriausybė ir kurių nepalaiko Seimo opozicinė dauguma, padėtų kovoti su socialine atskirtimi, prisidėtų prie infliacijos mažinimo. G.Kirkilo manymu, profsąjungos galėtų ir turėtų būti suinteresuotos progresinių mokesčių įvedimu. Įvertindamas situaciją, Ministras Pirmininkas pripažino, kad infliacija yra padidėjusi, tačiau atmetė kaltinimus, kad Vyriausybė jos nekontroliuoja. Pasak Premjero, tam priimtas Fiskalinės drausmės įstatymas, didinamos pensijos ir darbo užmokestis, pavyko su prekybos tinklais susitarti, kad būtų sumažintos socialinio krepšelio maisto produktų kainos, nuo kitų metų elektros tinklai nekels elektros kainos.
Atsakinėdamas į pateiktus klausimus, Premjeras pabrėžė, kad svarbių socialinių problemų sprendimas, skurdo ir socialinės atskirties mažinimas – šios Vyriausybės veiklos prioritetai, todėl ir ateityje ji sieks darbo užmokesčio augimo, pensijų didėjimo, ypač mažiausias pajamas gaunantiems žmonėms, socialiai jautriausioms grupėms.

2007-12-07