BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras: svarbu toliau stiprinti strateginę partnerystę su JAV

Data

2019 10 07

Įvertinimas
0
LRVK_20191007_0015.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su JAV energetikos sekretoriumi Ricku Perry ir aptarė dvišalio bendradarbiavimo energetikos ir kitose srityse perspektyvas.
 
Susitikimo pradžioje pabrėžta, jog santykiai su JAV Lietuvai buvo ir bus prioritetiniai, vis labiau stiprėja praktinio bendradarbiavimo ryšiai ne tik saugumo, gynybos srityse, bet ir energetikos, verslo, inovacijų bei kituose sektoriuose.  

Premjeras padėkojo JAV už didėjantį dėmesį energetiniams projektams, kurie vystomi Baltijos šalyse.

„Mūsų regione energetika niekada nebuvo tik prekė, kai kurios šalys ją ir dabar nori naudoti ir naudoja kaip geopolitinio poveikio priemonę. Lietuvos ir Baltijos šalių vardu dėkoju už JAV ir Jūsų asmeninę paramą ir dėmesį mūsų regioniniams energetinės nepriklausomybės siekiams “, – sakė premjeras.

Vyriausybės vadovas pasidžiaugė, kad be ministrų susitikimo inicijuota ambicinga iniciatyva 3+1, kuri turėtų plėtoti  bendradarbiavimą tarp JAV ir Baltijos šalių.  

Lietuva įgyvendina esminius energetinio saugumo projektus – sinchronizacija, dujų jungtis su Lenkija, SGD terminalas. Glaudus bendradarbiavimas padės šiuos kertinius projektus paversti sėkmės istorijomis.

Pasak S.Skvernelio, Lietuva pasiruošusi pereiti nuo vienetinių suskystintų gamtinių dujų (SGD) siuntų pirkimo prie gilesnio bendradarbiavimo, tad  domina visos suskystintų dujų  tiekimo iš JAV galimybės. Išaugęs JAV suskystintų dujų eksportas į Baltijos regioną padidintų konkurenciją ir būtų naudingas visiems, taip pat ir Lietuvos kaimynus.  

Daug dėmesio susitikimo metu skirta Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijos su Europa projektui,  Astravo atominės elektrinės Baltarusijoje saugumui. Premjeras pabrėžė, jog ši jėgainė nėra saugi ir Lietuva laikosi griežtos pozicijos blokuoti elektros importą iš Astravo atominės elektrinės. Premjeras pakvietė JAV aktyviau įsitraukti į šio klausimo sprendimą. JAV energetikos sekretorius Rickas Perry pažadėjo paramą.