Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras: švietimo bendruomenė laukia aiškių krypčių ir sprendimų

Data

2020 01 10

Įvertinimas
0
LRVK_20200110_0022.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Seime atstovaujančių partijų atstovais ir aptarė Politinių partijų susitarimo dėl Lietuvos švietimo projektą.

Susitikimo pradžioje premjeras padėkojo visiems šio proceso dalyviams už pateiktas idėjas ir nusiteikimą konstruktyvioms diskusijoms dėl Lietuvos švietimo sistemos ateities.

„Prieš jūsų akis – pirmasis susitarimo projektas, gimęs po daugybės skirtingų susitikimų su jumis ar jūsų atstovais, švietimo ekspertais ir organizacijomis. Visas šias skirtingas mintis suguldyti į vieną tekstą tikrai nebuvo lengvas iššūkis ir dokumentas jokiu būdu nėra tobulas. Tad tikimės sulaukti konkrečių pasiūlymų, ką koreguoti, ką pridėti, ko atsisakyti, ir tokiu būdu judėti toliau“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Premjero manymu, pradžioje svarbu pasitarti dėl esminių momentų, kurie partijoms būtų „raudona linija“. Vėliau ketinama suorganizuoti susitikimą su įvairiais švietimo ekspertais, išgirsti jų nuomones ir toliau derinti susitarimo projektą su partijų atstovais.

S. Skvernelis pabrėžė, kad nors pasiekti susitarimą nėra lengva, tačiau nuo permainų pavargusi švietimo bendruomenė laukia aiškumo ir krypties.

Projekte siūloma spręsti jau ne vieną dešimtmetį besikaupiančias švietimo sistemos problemas ir visų pirma užtikrinti tvarų finansavimą, skiriant jį švietimo sistemos kokybei gerinti. Tam reikėtų efektyvinti bendrojo ugdymo mokyklų tinklą ir skirti ypatingą dėmesį mokinių pasiekimų atotrūkiui tarp skirtingų regionų mažinti. Taip pat siūloma užtikrinti adekvačius bei tvarius mokytojų, mokyklų vadovų, dėstytojų, mokslo darbuotojų, kitų švietimo darbuotojų atlyginimus. Be to, susitarimo projekte numatoma ilgalaikė vizija –  siūloma ankstinti privalomąjį ugdymą ir ilginti pradinį ugdymą, be to, įtrauktos nuostatos dėl pedagogų rengimo, švietimo pagalbos ir kitų švietimo sistemai svarbių sričių stiprinimo.

Šis susitarimas galiotų iki 2030 metų ir būtų įgyvendinamas atitinkamoms valstybės institucijoms priimant reikiamus teisės aktus bei kitus sprendimus, neatsižvelgiant į rinkimų ciklus, kampanijas, rezultatus ir politinės valdžios pasikeitimus, įtraukiant socialinius partnerius.