BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras telefonu kalbėjosi su Ukrainos Ministru Pirmininku D. Šmyhaliu

Data

2020 09 11

Įvertinimas
1
Ukraina Lietuva shutterstock_326227760.jpg

Penktadienį premjeras Saulius Skvernelis telefonu kalbėjosi su Ukrainos Ministru Pirmininku Denysu Šmyhaliu ir aptarė aktualius dvišalius ir regioninius klausimus, Rytų partnerystės programą, NATO ir Ukrainos bendradarbiavimą, reformų Ukrainoje įgyvendinimą, situaciją Baltarusijoje.

Per pokalbį telefonu Ukrainos premjerui dar kartą pabrėžta, jog Lietuva tvirtai remia Ukrainos suverenumą ir teritorinį vientisumą tarptautiniu mastu pripažintų sienų ribose, tęsia neteisėtos Krymo aneksijos nepripažinimo politiką.

Ministras Pirmininkas pabrėžė, kad Ukrainos pažanga vykdant reformas yra akivaizdi. Tai liudija sėkmingas išsamios ir visapusiškos laisvosios prekybos erdvės (DCFTA) įgyvendinimas, NATO sprendimas suteikti Ukrainai sustiprintų galimybių partnerės statusą. Premjerai pabrėžė Ukrainos reformų konferencijos Vilniuje, kuri dėl COVID-19 pandemijos nukelta į 2021 m., svarbą.

S. Skvernelis pakvietė D. Šmyhalį atvykti į Lietuvą. Ukrainos Vyriausybės vadovas šį kvietimą priėmė. Ukrainos premjero vizitas Lietuvoje planuojamas šių metų spalio mėnesį.