BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė pasveikino veiklos 20-metį mininčių Tolerancijos ugdymo centrų atstovus

Data

2023 11 15

Įvertinimas
1
LRVK20231115-12.jpg

Tarptautinės tolerancijos dienos išvakarėse, lapkričio 15-ąją, Vyriausybės rūmuose pasveikinti 20-ies metų veiklos Lietuvoje sukaktį minintys Tolerancijos ugdymo centrai ir jų atstovai. Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė įteikė padėkas labiausiai nusipelniusiems tolerancijos ugdymo programos dalyviams – mokytojams ir švietimo darbuotojams iš įvairių Lietuvos miestų.

Sveikinimo kalboje premjerė pabrėžė būtinybę nepamiršti skaudžių ir nepatogių istorijos puslapių, nes tai – pamokos ir perspėjimai, kuriuos būtina girdėti ir įsisąmoninti, išties norint, kad praeities klaidos nebūtų kartojamos. 

„Stebėdami karą Ukrainoje, o taip pat „Hamas“ atakas prieš Izraelį bei jų raibulius pasaulyje, matome, kad istorija turi polinkį savotiškai kartotis, rimuotis – ji grįžta, deja, jau girdėtu skambesiu ir ritmu. Bet patirtis ir išmintis padaro mus atsparesnius, geriau pasirengusius dažnai kartojamą frazę „daugiau niekada“ paversti tvirtu asmeniniu pažadu, o ne tik tam tikromis progomis kartojamais trafaretiniais žodžiais“, – renginyje kalbėjo premjerė.

Kaip pridūrė Vyriausybės vadovė, tolerancija leidžia dalytis idėjomis ir patirtimis, kurios brandina visų mūsų gyvenimus, ji suteikia galimybę žvelgti jautriau, matyti plačiau ir paskatina mąstyti giliau, augindama atjautą visuomenėje, nes neapykantos kitam virusas vis dar tebėra gajus.

„Šiandien minime 20 metų Tolerancijos ugdymo centrų sukaktį Lietuvoje. Nuoširdžiai džiaugiuosi aktyvia centrų veikla, skleidžiama bendruomeniškumo ir pagarbos kitam žinia, puoselėjama istorine atmintimi, ugdomu pilietiškumu. Esate tiltai tarp mūsų istorijos ir kuriamos ateities Lietuvos. Esu įsitikinusi, kad, pažindami aplinkinį pasaulį ir jo bei savo istoriją, mes galime statyti daug tvirtesnius ir tvaresnius ateities pamatus, tapti solidaresne ir atviresne pilietine visuomene, apsibrėžti ir sustiprinti savo europietišką tapatybę.

Dėkoju visiems, kurie prisideda prie šio tikslo įgyvendinimo“, – sakė I. Šimonytė.

Renginyje Vyriausybėje trečiadienį dalyvavo daugiau kaip 100 šalies pedagogų ir švietimo darbuotojų, prisidedančių prie tolerancijos ugdymo programos įgyvendinimo. 

Per veiklos 20-metį Lietuvoje buvo įkurti 172 tolerancijos ugdymo centrai, kurių misija –  gilinti mokinių ir mokyklų bendruomenių žinias apie nacių ir sovietų okupacijų nusikaltimus bei jų pasekmes, ugdyti ir puoselėti pagarbą žmogaus teisėms bei skirtingoms kultūroms.

Pirmą kartą Tarptautinė tolerancijos diena Lietuvoje paminėta 2003 m. lapkričio 16-ąją, Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti iniciatyva.