BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pristatyti kovos su korupcija programos rezultatai

Data

2003 04 14

Įvertinimas
0
       Šiandien ministrų pasitarime Vyriausybės nariams pristatyta Nacionalinės kovos su korupcija programos įgyvendinimo rezultatai per 2002 metus. Specialiųjų tyrimų tarnybos, atsakingos už Programos įgyvendinimo kontrolę, vertinimu 55 procentai programos priemonių yra įgyvendintos, 4 procentai neįgyvendintos, likusios yra dar vykdomos arba įvykdytos iš dalies.
       Ministras Pirmininkas Algirdas Brazauskas pabrėžė, kad būtina stiprinti antikorupcinę veiklą savivaldybėse, kur pastebima nemažai piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir korupcijos pavyzdžių. Naujausių sociologinių tyrimų duomenimis (2002 m. „Transparency International“ parengtas „Lietuvos korupcijos žemėlapis“), administracinė korupcija ypač paplitusi savivaldos institucijose ir įstaigose (licencijų, leidimų išdavimas, teritorijų planavimas ir registravimas, nuosavybės teisių atkūrimas, šaukimas į karo tarnybą, priėmimas į ikimokyklines įstaigas ir t.t.).
       Vyriausybės Vadovas atkreipė ministrų dėmesį į antikorupcinių priemonių įgyvendinimą jiems pavaldžiose institucijose.
       Įgyvendinant Programą korupcinius teisės pažeidimus tiriančios institucijos įsteigė „karštąsias“ telefono linijas, siekiant plėtoti visuomenės ir antikorupcinių institucijų tiesioginius ryšius, parengta eilė teisės aktų projektų (viešųjų pirkimų įstatymo, lobistinės veiklos įstatymo, gyventojų pajamų mokesčio įstatymas, bendrųjų licencijavimo reikalavimų, žemės, miško ir kito turto įsigijimo arba disponavimo jais tvarkos ir kt.). Tobulinamas Valstybės tarnautojo elgesio kodekso projektas, kurio rengimą numatoma užbaigti iki š.m. gegužės 1 d..
       Kita svarbi programos priemonė – tai sektorių ( ministerijų ir kitų valstybės įstaigų) antikorupcinių strategijų ir veiksmų planų parengimas. Tokias programas artimiausiu metu turi parengti ir visos Lietuvos savivaldybės, kurių atstovams vasario mėn. buvo suorganizuotas seminaras.
        Siekiant pagerinti programos įgyvendinimo efektyvumą, kovos su korupcija koordinavimą, Vyriausybė yra įsteigusi tarpžinybinę komisiją kovai su korupcija koordinuoti. Įgyvendinant Programą buvo pateiktos rekomendacijos dėl atskirų viešojo administravimo sričių ir politinės korupcijos ribojimo. Ministro Pirmininko pavedimu iki š.m. balandžio 30 d. ministerijos bei kitos valstybės institucijos turi įvertinti šias rekomendacijas.
       Vykdydama Programą STT spalio mėnesį inicijavo visuomenės antikorupcinio švietimo ir ugdymo kampaniją, skirtą jaunimui. Kampanija vyko vienu metu dešimtyje didžiausių Lietuvos miestų. Jos tikslas buvo informuoti bei sutelkti visuomenę, ypač jaunimą, kad užimtų aktyvią pilietinę poziciją kovojant su korupcija.

2003 04 14