BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pritarta Atominės elektrinės įstatymo pakeitimams

Data

2007 12 27

Įvertinimas
0
Vyriausybė pritarė Atominės elektrinės įstatymo atitinkamu straipsnių pakeitimo ir pritarimo derybų dėl nacionalinio investuotojo steigimo rezultatams įstatymo projektui ir teikia jį Seimui.
Ūkio ministerija įstatymo projektą parengė atsižvelgusi į pasiūlymus, gautus derybų su UAB „NDX energija“ metu. Derybų metu buvo pasiūlyta nacionalinį investuotoją sukurti ne AB „Lietuvos energija“ pagrindu, o steigti naują juridinį asmenį, kurio akcininku galėtų būti Lietuvos valstybė ir AB „VST“ kontrolinį akcijų paketą turintis akcininkas. Šiuo metu AB „VST“ kontrolinį akcijų paketą turi akcininkas UAB „NDX energija“.
Įstatymo projektu nustatyta, kad nacionalinis investuotojas dalyvauja įgyvendinant atominės elektrinės ir Lietuvos Respublikos elektros energetikos sistemos jungčių su Lenkijos Respublikos ir Švedijos Karalystės elektros energetikos sistemomis statybos projektus.
Įstatymo projektu taip pat nustatyta, kad nacionalinis investuotojas - akcinė bendrovė, kuriai nuosavybės teise priklauso AB „Lietuvos energija“, AB Rytų skirstomųjų tinklų ir jeigu Vyriausybei pavyks susitarti, AB „VST“ akcijos, sudarančios daugiau kaip pusę kiekvienos bendrovės akcijų ir balsų visuotiniame akcininkų susitarime.
Įstatymo projektu siūloma Seimui pritarti Vyriausybės ir AB „VST“ kontrolinį akcijų paketą turinčio akcininko derybų dėl nacionalinio investuotojo steigimo ir įstatinio kapitalo didinimo rezultatams.
Atominės elektrinės įstatymo atitinkamu straipsnių pakeitimo ir pritarimo derybų dėl nacionalinio investuotojo steigimo rezultatams įstatymo projektui dar turi pritarti Seimas.

2007-12-27