BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pritarta Lietuvos regionų valdymo tobulinimo koncepcijai

Data

2007 12 05

Įvertinimas
0
Vyriausybės Strateginio planavimo komitetas pritarė darbo grupės parengtai Lietuvos regionų (apskričių) valdymo tobulinimo koncepcijai, nenaikinant apskričių, išlaikant šiuo metu veikiančią optimalią viešojo administravimo institucijų struktūrą, kuri pajėgi įgyvendinti šalies regioninę politiką. Bet kartu pritarta funkcijų perskirstymui, jas labiau decentralizuojant ir dekoncentruojant ir perduodant dalį jų įgyvendinti savivaldai, taip pat stiprinant Regionų plėtros tarybų įgaliojimus.
Siūlymui pritarta, nes apskričių viršininkai vykdo daug valdymo, priežiūros ir regioninės plėtros funkcijų, taip pat nėra konkrečių įrodymų, kad apskričių panaikinimas ar jų valdymo pertvarkymas savivaldos pagrindu pagerins valstybės valdymo sistemą ir padarys ją efektyvesne. Siūlymas naikinti apskritis turėtų neigiamą įtaką 2007–2013 m. Europos Sąjungos paramos įsisavinimui ir pareikalautų daug daugiau papildomų valstybės biudžeto lėšų.
Pritarus darbo grupės siūlomai koncepcijai,  nereikia keisti Konstitucijos 123 straipsnio, be to, teritorinis valdymas ir toliau bus organizuojamas pagal dominuojančią Europos Sąjungos valstybių valdymo patirtį, kai vyriausybės skiria teritorinius atstovus.
Įgyvendinus pasirinktą regionų valdymo tobulinimo koncepciją, bus sukurtas aiškus teritorinių valstybinio administravimo subjektų tinklas, suvienodinamos jų veikimo zonos, taip pat nustatomi racionalūs santykiai tarp šalies viešojo administravimo lygių su konkrečiais valdymo ir bendradarbiavimo ryšiais, suteiktais įgaliojimais ir teisėmis.
Perdavus funkcijas iš apskričių savivaldybėms, gyventojams priartėtų paslaugų teikimo subjektai, o valstybei būdingas funkcijas toliau vykdytų centrinės valdžios ar dekoncentruotos institucijos. Sustiprėtų regioninių plėtros tarybų vaidmuo ir būtų geriau organizuota jų veikla bei išliktų galimybė sudaryti atskiriems uždaviniams ir tikslams įgyvendinti stambesnius regionus iš kelių savivaldybių ar apskričių.

2007-12-05