BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Privataus verslo investicija į policijos pastatus sostinėje – įgyvendinamas 56 mln. eurų projektas

Data

2015 12 29

Įvertinimas
0

Gruodžio 29 dieną Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis Generaliniame policijos komisariate dalyvavo pasirašant pirmąją sutartį tarp Lietuvos policijos ir privataus verslo, pagal kurią bus įgyvendinamas 56 mln. eurų projektas pastatant ir prižiūrint Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato areštinę ir sostinės 1-ajį policijos komisariatą.

 „Siekiame, kad policija turėtų naujas ir modernias patalpas, kuriose policijos pareigūnai galėtų tinkamai atlikti savo pareigas, o čia besilankantys gyventojai jaustųsi saugiai ir patogiai. Esu tikras, kad tokio tipo partnerystė, kuomet privatus verslas investuoja į valstybės kuriamą infrastruktūrą, taps geru pavyzdžiu ateities projektams“, – sakė Vyriausybės kancleris A. Mačiulis. 

Tai pirmasis policijos istorijoje viešojo ir privataus verslo partnerystės projektas. Pagal šiandien pasirašytą sutartį, Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato areštinė ir sostinės 1-asis policijos komisariatas bus pastatyti per trejus metus, o vėliau – per 15 metų – policija šiuos statinius išsipirks. 

Iš viso sutarties vykdymo laikotarpis truks 18 metų, per kuriuos statytojas įsipareigoja teikti tokias paslaugas, kaip projektavimas ir statyba, komunalinių paslaugų teikimas ir sistemų priežiūra, pastato, teritorijos valymas ir atliekų tvarkymas, sulaikytų asmenų maitinimo paslaugos, apsaugos  ir  gaisrinės  signalizacijos  sistemos priežiūra bei kompiuterinių ir ryšio sistemų aptarnavimas.

Nauja 5,44 tūkst. kv. m. 80 vietų areštinė, kartu su kriminalistų bloku, bus pastatyta šalia dabartinio Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato pastato (Birželio 23-osios g. 10). Planuojama, jog pastate dirbs apie 300 darbuotojų.

2,71 tūkst. kv. m. sostinės 1-asis policijos komisariatas išdygs Antakalnyje, Vileišio g. 20C, jame dirbs apie 200 darbuotojų.

Tai antrasis kartas, kai Lietuvoje pasirašoma viešojo ir privataus sektorių partnerystės sutartis ir pirmasis kartas, kai viešuoju parneriu tampa Policijos departamentas.