BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Profesionaliajam menui – Premjero palaikymas

Data

2008 12 17

Įvertinimas
0
Šiandien Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius susitiko su kultūros ir meno įstaigų, rengiančių tarptautinius inovatyvius kultūros projektus, vadovais. Susitikimo metu buvo diskutuojama apie kultūros mokesčių politiką bei mokesčius tarptautiniams profesionaliojo meno projektams.
Kultūros atstovus neramina praėjusios kadencijos Seimo priimtos Pelno mokesčio įstatymo pataisos, kurios įsigalios nuo ateinančių metų sausio 1 dienos. Šios pataisos įtvirtina naują pridėtinės vertės mokestį (PVM) už kultūros paslaugas iš užsienio, kuris ženkliai padidins šio kultūros sektoriaus paslaugų kaštus. Prognozuojama, kad įvertinus visus pakeitimus kultūros mokesčių srityje, kai kurie tarptautiniai inovatyvūs profesionalios kultūros projektai brangs nuo 20 iki 50 procentų.
Premjeras A. Kubilius patikino puikiai suprantantis sudėtingą situaciją ir pasiūlė dar šią savaitę surengti bendrą pasitarimą su Kultūros ir Finansų ministerijų atsakingais darbuotojais. „Ieškosime būdų, kaip sušvelninti mokesčių poveikį profesionaliosios kultūros renginiams. Mokestines pridėtinės vertės mokesčio lengvatas naikinsime be išlygų, kaip yra numatyta mūsų Vyriausybės programoje, tačiau aukštosios kultūros projektus, kaip ir kultūrinę bei regioninę spaudą, mėginsime subsidijuoti per atitinkamus rėmimo fondus“, – sakė A. Kubilius.
Susitikime su Premjeru dalyvavo Rūta Prusevičienė, Nacionalinės filharmonijos direktorė, Remigijus Merkelys, Vilniaus festivalių generalinis direktorius, Martynas Budraitis, OKT/Vilniaus miesto teatro direktorius, Audronis Imbrasas, Menų spaustuvės direktorius.
Premjeras šiandien buvo susitikęs ir su Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo atstovais. A. Kubilius išreiškė supratimą ir patikino, kad bus ieškoma būdų, kaip kultūros ir šviečiamosios veiklos programoms palengvinti pasikeitusių mokesčių poveikį.

2008-12-17