BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ruošiamasi supaprastintų tranzito geležinkeliu dokumentų išdavimui

Data

2003 04 11

Įvertinimas
0
 

Šiandien Vyriausybės posėdyje nutarta įsteigti papildomai 22 naujus etatus Užsienio reikalų ministerijoje vykdyti supaprastintų tranzito geležinkeliu dokumentų išdavimą Rusijos federacijos piliečiams.

2002 m. lapkričio 11 d. Europos Sąjungos ir Rusijos Federacijos bendros deklaracijos dėl tranzito tarp Kaliningrado regiono ir likusios Rusijos Federacijos dalies 7 punktas numato, kad nuo 2003 m. liepos 1 d. Rusijos Federacijos piliečiams vienkartinei kelionei geležinkeliu iš Rusijos Federacijos teritorijos į Rusijos Federacijos Kaliningrado sritį tranzitu per Lietuvos Respublikos teritoriją ir atgal galės būti išduodamas Supaprastintas tranzito geležinkeliu dokumentas (Facilitated Rail Transit Document, toliau – FRTD). Europos Sąjunga įsipareigojo atlyginti visas papildomas Lietuvos Respublikos išlaidas, susijusias su FRTD įvedimu, įskaitant ir atlyginimų darbuotojams mokėjimą.

Pagal FRTD išdavimo schemą, sprendimą dėl supaprastintų tranzito geležinkeliu dokumentų išdavimo priims LR konsuliniai pareigūnai, patys dokumentai bus spausdinami LR diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose, esančiose Rusijos Federacijoje, o traukiniuose keleiviams juos išdalins LR diplomatai, kartu su vyresniaisiais specialiaisiais kurjeriais bei specialiaisiais kurjeriais, dirbsiančiais pagal terminuotas darbo sutartis.

Tam, kad minėta FRTD išdavimo schema būtų veiksminga nuo š.m. liepos 1 d., Užsienio reikalų ministerijoje ir Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose turės būti įsteigta 71 nauja darbo vieta. Pagal atliktus darbo krūvio paskaičiavimus, Užsienio reikalų ministerijoje steigiami 22 nauji etatai, o Lietuvos Respublikos  diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose Rusijos Federacijoje turės bus įsteigti 49 nauji etatai.

Papildomų Lietuvos valstybės biudžeto asignavimų nereikės, kadangi lėšas naujų etatų išlaikymui Užsienio reikalų ministerijoje ir Lietuvos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose skirs Europos Sąjunga (š.m. vasario 28 d. buvo pasirašytas Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Europos Komisijos finansinis memorandumas dėl specialiosios Kaliningrado tranzito programos finansavimo, pagal kurį šiems tikslams 2003 m. bei iki 2004 m. gegužės 1 d. skiriama 12 mln. eurų). Be to, Europos Sąjunga 2004-2006 metais papildomoms Kaliningrado tranzito išlaidoms padengti numato Lietuvai skirti iki 30 mln. eurų.

 

2003 04 11